Atgal

Profesionali burnos higiena

Tai profilaktinė procedūra, padedanti kovoti su dantų, dantenų ir burnos ligomis.

Kontaktai +370 615 66655
Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena, atliekama gydytojo kabinete, padeda užtikrinti visapusę dantų priežiūrą ir laiku pastebėti atsiradusias problemas. Tai profilaktinė priemonė prieš dantų, dantenų ir burnos ligas.

Profesionali burnos higiena – tai procedūra, kurios metu pašalinamos viršdanteninės, plika akimi nematomos podanteninės dantų apnašos, paviršinės išorinės dėmės ir nupoliruojami dantų paviršiai. Kartu pašalinami  apnašose  susikaupę patogeniški mikroorganizmai bei jų išskiriami toksinai, dingsta blogas burnos kvapas.

Šios procedūros  metu pacientui paaiškinama individualios burnos higienos svarba namuose, parenkamos tinkamos burnos higienos priemonės ir išmokoma jomis teisingai naudotis.

Profesionali burnos higiena

Kam reikalinga profesionali burnos higiena?

 

Burnos higiena odontologo kabinete reikalinga todėl, kad patys pacientai paprastomis naminėmis priemonėmis nėra pajėgūs išvalyti visų dantų ir dantenų paviršiuje susikaupusių apnašų. Jie taip pat negali pastebėti kai kurių prasidedančių burnos ertmės ligų. Esant prastai mitybai, nepakankamiems higienos įgūdžiams, burnoje atsiranda “gerųjų” ir “blogųjų” bakterijų disbalansas, išsivysto ėduonis, kraujuoja dantenos. Be to, pavojingi mikroorganizmai iš burnos apnašo gali patekti į kraujotaką (bakteremija) ir pabloginti bendrą asmens sveikatą.

Taigi, labai norime pabrėžti, kad burnos higiena turi du pagrindinius tikslus: švarinimas ir profilaktika. Nors dauguma pacientų į šią procedūrą ateina dėl pirmojo tikslo, bet labai svarbu nenuvertinti ir antrojo. Bet kokie profilaktiniai veiksmai, investavimas į prevencines procedūras visuomet yra geriau nei gydymas. Tiek emocine, tiek laiko, tiek finansine prasme. Štai, pavyzdžiui, laiku tinkamai nepasirūpinus dantenomis, gali tekti atsisveikinti su vienu ar kitu dantimi. O dantų implantantacija yra išties ne tik daugiau laiko atimanti, bet taip pat ir brangesnė procedūra nei burnos higiena.

Kaip atliekama profesionali burnos higiena?

Profesionali burnos higiena atliekama, pasitelkiant daugybę profesionalių odontologinių įrankių, prietaisų ir medžiagų. Jos trukmė priklauso nuo situacijos sudėtingumo. Kuo daugiau apnašų reikia pašalinti, tuo procedūra trunka ilgiau. Paprastai ji tęsiasi nuo 30 iki 60 minučių.

Profesionali burnos higiena Kupiškyje įsikūrusioje klinikoje „Dantų meistrai“ atliekama naudojant tas pačias priemones, įrankius ir metodus kaip ir didžiosiose šalies klinikose.

 

Pagrindiniai burnos higienos procedūros etapai:

  • esant dantų jautrumui atliekama vietinė nejautra;
  • naudojant ultragarsinį skalerį pašalinami virš ir po dantenomis esantys dantų akmenys;
  • specialiomis kiuretėmis, kabliukais (rankiniais instrumentais) pašalinami susiformavę dantų akmenys ir minkštos apnašos, esančios giliai dantenų kišenėse, tarp susigrūdusių dantų ar aplink esamus protezus, implantus;
  • „air-flow“ sistema pašalinamos pigmentinės dėmės, atsiradusios nuo rūkymo, juodos arbatos, kavos ir kitų dažančių maisto produktų vartojimo. Ji saugi naudoti vaikams ir suaugusiems, nes yra kontroliuojamas sodos arba kalcio karbonato dalelių srautas, kuris nukreipiamas į danties paviršių vandens srove ir suspaustu oru. Klinikoje naudojame kalcio karbonato (Kavo Prophy Pearls) miltelius, kurių dalelės yra apvalios, todėl dantų apnašos nuvalomos tausojant danties paviršių ir minkštuosius burnos audinius. “Air Flow” metodu dantų apnašos nuvalomos nuo danties paviršiaus nelygumų, įdubimų, tarpdančių, lygių danties paviršių. Valymas vyksta per atstumą, todėl nepažeidžiami kietieji danties audiniai ir dantenos, pasiekiant net ir sunkiausiai prieinamas vietas;
  • ant implantų protezuotiems dantims, cirkonio ir keramikos protezams valyti naudojame vandenyje tirpią sodą, kuri nešiurkština ir nepažeidžia protezo paviršiaus;
  • po apnašų nuvalymo dantų paviršius poliruojamas specialiais šepetėliais, pastomis bei gumytėmis. Taip nupoliruoti dantų paviršiai būna atsparesni apnašų ir akmenų kaupimuisi. Be to, tarpdančiai išvalomi tarpdančių siūlu;
  • esant dantenų uždegimui, dezinfekuojančiais skysčiais išplaunamos dantenų kišenės, nupoliruojami aštrūs plombų kampai;
  • pacientams duodama skalauti burną specialiais skysčiais;
  • esant poreikiui, atliekama fluoro pastos preparatų aplikacija, atstatanti mineralų pusiausvyrą dantyse. Jie veiksmingai gydo pradinių stadijų ėduonį, o sveikus dantis apsaugo nuo karieso, didina emalio atsparumą rūgštims, susidarančioms burnoje dėl mikroorganizmų veiklos skylant angliavandeniams ar sergant gastroezofaginiu refliuksu. Taip pat jie dalyvauja emalio remineralizacijos (atsikūrimo) procese ir trukdo danties apnašoms prisitvirtinti prie danties paviršiaus. Po fluoro aplikacijų sumažėja arba visiškai išnyksta dantų jautrumas. Jos ypatingai rekomenduojamos vaikams nuolatinių dantų dygimo metu, nes fluoras padeda emaliui sustiprėti. Jei burnoje yra daugybiniai karieso pažeidimai ar pacientas nešioja breketus, rekomenduojama atlikti dantų fluoravimą laku arba putomis, kad būtų užkirstas kelias tolimesniam ėduonies vystymuisi;
  • apžiūrima visų dantų būklė ir burnos ertmė, o pacientas įspėjamas apie pastebėtas problemines vietas;
  • pacientui pateikiamos individualios dantų priežiūros rekomendacijos, mokoma taisyklingai valyti dantis skirtingais valymo metodais.

Burnos higienos metu:

  1. pašalinami kieti dantų akmenys, kurių negalima nuvalyti šepetėliu;
  2. panaikinamos minkštos dantų apnašos, įsikūrusios sunkiai prieinamose vietose;
  3. nuvalomos pigmentinės dėmės, susidariusios dantų paviršiuje nuo rūkymo, kavos, arbatos, raudono vyno ar kitų dažančių gėrimų ar maisto produktų;
  4. atliekama profilaktinė dantų, dantenų ir burnos ertmės patikra;

Tinkamai nuvalius dantų apnašą ant danties paviršiaus ilgiau nesusidaro bakterijos ir mikroorganizmai, sukeliantys burnos ertmės ligas: dantenų uždegimą, kariozinius emalio pakitimus, po kuriais gali daugintis bakterijos ir išsivystyti periodontitas. Po procedūros džiaugsitės mažiau jautriais, sveikais dantimis ir puikia visos burnos būkle.

Burnos higienos metu:
Profesionali burnos higiena nėščiosioms

Tyrimais nustatyta, kad nėščių moterų dantų ir dantenų būklė dažnai pablogėja. Paprastai dėl to kalta hormonų kaita, pykinimas, refliuksas, kartais nesubalansuota mityba ir vitaminų trūkumas. Profesionalią burnos higieną galima atlikti bet kuriuo nėštumo trimestru. Po apsilankymo pas odontologą sumažės dantų ir dantenų jautrumas, pagerės burnos kvapas. Būsimos mamos galės būti ramios, kad jų dantys ir dantenos ilgesnį laiką išliks sveiki, o procedūra prisidės prie geresnės bendros savijautos. Jausitės gaivesnė, gražesnė ir dar labiau pasitikinti savimi – o juk besilaukiančioms tai ypač svarbu!

Profesionali burnos higiena senjorams

Senstant organizmui, dantimis reiktų rūpintis dar kruopščiau. Profesionali burnos higiena padės išvengti dantų ir dantenų ligų, taip nutolinsite dantų netekimą. Sveika burnos būklė padės išvengti ir skrandžio bei žarnyno problemų, kalbos sutrikimų (praradus keletą dantų), veido proporcijų, mimikos pakitimų.

Profesionali burnos higiena ypač rekomenduojama tiems senjorams, kuriems dėl įvairių priežasčių sunku nulaikyti dantų šepetuką ir patiems gerai išsivalyti dantų. Taip pat tiems, kurie turi keletą likusių savų dantų burnoje ir kartu nešioja išimamą protezą (plokštelę) ar neišimamą dantų protezą. Burnos higiena rekomenduojama prieš įvairias kitas procedūras, dažnai reikalingas senjorams. Pavyzdžiui, prieš sriegiant dantų implantus, dantų protezavimą ar kitaip gydant ir atkuriant dantis.

Kaip ir dauguma grožio, sveikatinimo procedūrų, burnos higiena padeda jaustis gaiviai ir pasitikinčiai.

Profesionali burnos higiena vaikams

Turbūt visi tėvai siekia, kad jų vaikai būtų sveiki ir laimingi, todėl „Dantų meistrai“ kviečia laiku ir saugiai pasirūpinti mažųjų dantimis. Vos pasirodžius pirmajam dantukui, jau reiktų pradėti jį valyti. Vaistinėse rasite specialių šepetėlių ir dantų pastų, skirtų patiems mažiausiesiems. Mūsų kolektyvas mielai atsakys ir pakonsultuos, kilus įvairiems valymo ir kitiems klausimams.

Tačiau, kad ir kaip stengtumėtės, ne visada pavyksta kruopščiai išvalyti mažųjų dantukų. Vieni nenoriai žiojasi, kiti siekia valytis tik patys, nors nelabai išeina, dar kitiems šis ritualas išvis labai nemalonus ir vainikuojamas spiegimu. Daugėjant dantukų ir plečiantis maisto racionui, gali nepavykti išvengti dėmelių ar net dantų gedimo. Nereiktų labai jaudintis – tiesiog pirmiausiai kviečiame apsilankyti pas odontologą. Norėdami užkirsti kelią tolimesniam gedimui, pasiūlysime profesionalią burnos higieną bei dantukų „lakavimą“ fluoro laku, padengimą silantais. Esant aukštam karieso intensyvumui  vaiko burnoje, fluoravimą reiktų atlikti kas 3-4 mėnesius. Ši procedūra yra visiškai neskausminga ir užtrunka tik kelias minutes.

Kadangi burnos higiena atliekama su soda, procedūra visiškai nekenksminga bet kokio amžiaus vaiko organizmui. Procedūros metu vaikas taip pat jaus malonų, gaivų, nedirginantį skonį. O už gerą elgesį bus apdovanotas prizais, kad ir kitą kartu būtų motyvuotas atvykti pas dantų gydytoją.

Profesionali burnos higiena tiesinantiems dantis

Pacientams, nešiojantiems įvairaus tipo breketus, profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti tarp vizitų pas ortodontą dėl apsunkusio dantų valymo. Net valant vieno danties ar tarpdančių  šepetėliu pacientams reikalingi labai geri rankos įgūdžiai siekiant pašalinti susiformavusį minkštąjį dantų apnašą. Labai dažnai vidinėje breketo dalyje, šalia ortodontinės vielos ir priveržėjų užsilaiko ne tik minkštas apnašas, bet ir maisto likučiai, taip smarkiai padidindami karieso ar spalvos pakitimo aplink breketą riziką.

ICON infiltracinė sistema

Ši sistema skirta pašalinti „baltas dėmes“ ir padėti laiku sustabdyti ėduonies (karieso) plitimą.
Pasaulyje pripažinto Vokietijos gamintojo „DMG Dental“ sukurta tausojanti karieso infiltracinė sistema „Icon“ leidžia sustiprinti demineralizuotą emalio sluoksnį, negręžiant ir išsaugant sveikus danties audinius, ir taip laiku sustabdo ėduonies plitimą, Atliekant procedūrą, naudojant „Icon“ infiltracinę sistemą, ant danties paviršiaus užtepama speciali medžiaga, atverianti poras pažeisto emalio paviršiuje. Nuplovus gydomus danties paviršius etanoliu ir nusausinus oro srove, ant danties tepama skysta didelio skvarbumo kompozitinė derva. Veikiant kapiliarinei traukai atviros emalio poros „sugeria“ skystą dervą, kuri vėliau yra sukietinama šviesos pagalba. Taip yra sutvirtinamas demineralizuotas dantų emalio sluoksnis ir sustabdomas karieso skverbimasis į gilesnius danties audinius. Apie 30 minučių trunkanti procedūra yra neskausminga, nesukelia jokio diskomforto, o jos rezultatai matomi iš karto.

Naudojant infiltracinę „Icon“ sistemą, vieno vizito metu yra sustabdomas ankstyvojo karieso plitimas ir panaikinamos baltos emalio demineralizacijos dėmės, kurių neįmanoma pašalinti kitomis priemonėmis.
„Icon“ infiltracinė sistema leidžia efektyviai padėti tuomet, kai procesas neuždelstas ir aptinkamas pirmojoje ėduonies formavimosi stadijoje.

Prieš ir po

Įvertinkite mūsų darbo rezultatus – laimingų pacientų šypsenas.

Prieš ir po
Prieš ir po

Registruotis vizitui

Kviečiame registruotis konsultacijai! Esame pasiruošę suteikti atsakymus į visus Jūsų klausimus, susijusius su odontologiniu gydymu.

Registracija internetu

Norėdami užsiregistruoti vizitui, pateikite žemiau esančius duomenis ir mes su Jumis susisieksime kaip galima greičiau.

Pasirinkite paslaugą

Kokią procedūrą Jums reikia atlikti?

Jums patogiausias vizito laikas

Kuriuo metu Jums būtų patogiausia atvykti?

Mano vizito tikslas

Kokiu tikslu atvykstate?

Kontaktinė informacija apie Jus

Pateikite savo kontaktinius duomenis, kuriais galėtume su Jumis susisiekti.

Į jūsų elektroninį paštą bus siunčiamas priminimas apie jūsų vizitą.