Atgal

Dantų balinimas

Tai estetinė procedūra, kurios metu naudojant specialias balinamąsias medžiagas yra pašviesinamas bendras dantų atspalvis.

Kontaktai +370 615 66655
Dantų balinimas

Balti dantys visiems asocijuojasi su gera sveikata, sėkme, grožiu ir patrauklumu. Ir tai visai natūralu, nes turėdamas perlų baltumo šypseną žmogus labiau pasitiki savimi, gerokai daugiau juokiasi, o jo šypsena yra atvira ir nuoširdi. Tai traukia aplinkinius ir kelia jų susižavėjimą. Šį baltų dantų efektą žmonija perprato jau prieš tūkstančius metų, nes anksčiau balti dantys buvo siejami su turtingumu ir grožiu. Dantų balinimas Senovės Romoje buvo atliekamas, naudojant šlapimą, ožkos pieną, druskos ir medaus mišinį. Senovės Egipte buvo naudojamas vyno acto ir pemzos miltelių mišinys.

Šiuo metu visame pasaulyje naudojamas dantų balinimo būdas yra sugalvotas visai neseniai – vos prieš 20 metų jis atsirado JAV. Kartais dantų balinimas siejamas su negatyviais dalykais, įsivaizduojant ryškiai baltą, vos ne tamsoje šviečiančią holivudinę šypseną. Tai yra daugiau vakarietiška mada. Mūsų klinikoje yra vertinamas saikingumas ir natūralumas. Taigi, atliekant dantų balinimą visuomet stengiamės pacientui paaiškinti, kad nereikėtų persistengti ir pakanka dantis pabalinti keliais tonais, kad matytumėte akivaizdų, bet tuo pačiu gražų ir natūralų efektą.

 

Kas yra dantų balinimas?

Dantų balinimas – tai estetinė procedūra, kurios metu naudojant specialias balinamąsias medžiagas ir priemones yra pašviesinamas bendras dantų atspalvis. Tam pasitelkiamas įvairių koncentracijų vandenilio peroksidas ar karbamido peroksidas. Tai yra saugios ir efektyvios dantų balinimo medžiagos.

Dantų balinimas

Kada reikalingas dantų balinimas?

Dantų balinimas atliekamas, atsiradus dantų spalvų pokyčiams dėl vidinių ir išorinių jų dėmių, burnos mikroorganizmų poveikio ir vartojamo maisto. Tai lemia tokios priežastys:

  • dantų apnašos;
  • dažančių gėrimų ir maisto produktų vartojimas;
  • rūkymas;
  • dantų ėduonis;
  • labai griežtos dietos;
  • įvairios bendrinės ir sisteminės ligos;
  • natūralus senėjimas;
  • antibiotikų, geležies preparatų vartojimas;
  • įvairios cheminės medžiagos;
  • kenksmingos darbo sąlygos;
  • minkštųjų burnos audinių, žandikaulių, dantų traumos.
Kokie yra dantų balinimo metodai?

Dantų balinimo metodų yra ne vienas, o, kurį pasirinkti, sprendžia pats žmogus, priklausomai nuo patogumo, greitumo ir finansinių galimybių:

  • Dantų balinimas kapomis namuose.

Specialiai konkrečiam pacientui pagamintos kapos su balinamąja medžiaga yra nešiojamos kasdien po 10 – 14 valandų. Tai trunka apie dvi savaites. Norint gero efekto, reikia labai tiksliai laikytis odontologo duotų nurodymų. Atsiradus dantų jautrumui, reikia daryti kelių dienų ar savaitės pertraukas, naudoti jautrumą mažinančias pastas ar fluoro turinčius produktus;

  • Dantų balinimas odontologo kabinete.

Mūsų klinikoje dantų balinimas atliekamas su Opalescence Boost PF 40 % (aktyvioji medžiaga vandenilio peroksidas). Tai balinimo metodas, kuris pasiekia giliuosius danties sluoksnius ir juos nubalina. Šiai priemonei nereikalingas balinančio gelio aktyvavimas šviesa, todėl dantys nedehidratuoja, pasireiškia žymiai mažesnis dantų jautrumas negu taikant balinimo metodus, kuriuos reikia aktyvinti šviesa.

Atliekant dantų balinimą, pirmiausiai nustatoma dantų spalva, naudojant VITA spalvų skalę. Vėliau dantenos padengiamos apsaugine medžiaga, o tuomet ant dantų tepama balinimo medžiaga. Dantų balinimo gelis ant dantų paviršiaus dengiamas 2 kartus po 20 min. vieno vizito metu. Po kiekvieno padengimo želė nuplaunama ir dedamas naujas sluoksnis. Šis dantų balinimo būdas pranašesnis už kitus tuo, kad rezultatas pasiekiamas greitai ir efektyviai. Po seanso dantys įgauna šviesesnį atspalvį, tačiau tam, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas, procedūrą gali reikėti pakartoti dar 1 ar 2 kartus.

  • Vidinis dantų balinimas.

Šis dantų balinimo būdas naudojamas pavieniams, dažniausiai endodontiškai gydytiems dantims, kurie yra negyvi ir pakeitę savo spalvą. Kartais ji gali labai ryškiai skirtis nuo likusių dantų spalvos ir pacientui kelti diskomfortą. Tokiu atveju, dantis balinamas iš vidaus, suvedant į jame suformuotą ertmę balinančios medžiagos. Vaistai keičiami maždaug kas 5 dienas, kol pasiekiamas norimas rezultatas. Procedūrą gali tekti kartoti, nes pasiektas rezultatas nėra ilgaamžis.

Dantų balinimas nėra eilinė gražinimosi procedūra. Į jį reikėtų žiūrėti rimtai ir vengti rizikingų eksperimentų ir neaiškių metodų, rastų interneto forumuose, kur diskutuoja ir savo patarimus dalija su medicina nesusiję asmenys. Visais atvejais, prieš ruošiantis balinti dantis, rekomenduojame pasitarti su odontologu, kuris prieš tai apžiūrės jūsų dantis, nustatys, ar balinimas jiems nepakenks, ir padės parinkti tinkamą metodą.

Kaip rūpintis savo šypsena po dantų balinimo procedūros?

Per pirmas 24 valandas nuo balinimo procedūros patariama negerti kavos, arbatos, nerūkyti, nevartoti raudonojo vyno ir kitų dažančių maisto produktų ar gėrimų. Taip pat po balinimo procedūros rekomenduojama vengti spalvotų skalavimo skysčių, pastų bei kitų spalvotų burnos priežiūros priemonių.

Dantų balinimas nerekomenduojamas nešiojantiems breketus, nėščioms ir maitinančioms krūtimi moterims, taip pat asmenims, alergiškiems peroksidui ar kitoms balinimo gelio sudėtyje esančioms medžiagoms, sergantiems dantenų ligomis, turintiems ėduonies pažeistus, stipriai nudilusius ar jautrius dantis. Dantų balinimas taip pat nerekomenduojamas vaikams ir paaugliams iki 18 metų, nes jauname amžiuje dantų emalis nėra visiškai susiformavęs, todėl dantų balinimas gali sutrikdyti emalio formavimąsi.

Prieš ir po

Įvertinkite mūsų darbo rezultatus – laimingų pacientų šypsenas.

Prieš ir po
Prieš ir po

Registruotis vizitui

Kviečiame registruotis konsultacijai! Esame pasiruošę suteikti atsakymus į visus Jūsų klausimus, susijusius su odontologiniu gydymu.

Registracija internetu

Norėdami užsiregistruoti vizitui, pateikite žemiau esančius duomenis ir mes su Jumis susisieksime kaip galima greičiau.

Pasirinkite paslaugą

Kokią procedūrą Jums reikia atlikti?

Jums patogiausias vizito laikas

Kuriuo metu Jums būtų patogiausia atvykti?

Mano vizito tikslas

Kokiu tikslu atvykstate?

Kontaktinė informacija apie Jus

Pateikite savo kontaktinius duomenis, kuriais galėtume su Jumis susisiekti.

Į jūsų elektroninį paštą bus siunčiamas priminimas apie jūsų vizitą.