Atgal

Periodontologija, dantenų recesijų gydymas

Pasireiškus periodonto ligoms, reikalingas skubus gydymas, nes negydoma liga dažnai tampa dantų netekimo priežastimi.

Kontaktai +370 615 66655
Periodontologija, dantenų recesijų gydymas

Periodonto ligos yra pagrindinė dantų netekimo priežastis. Jos taip pat gali lemti prastesnę žmogaus mitybą ir daryti neigiamą poveikį jo savivertei ir gyvenimo kokybei. Nors periodonto ligos dažniau vargina vyresnius žmones, jos gali prasidėti dar paauglystėje. Periodonto ligų išsivystymą dažniausiai nulemia dantų apnašos ir laiku negydomas ėduonis. Dažniausios periodonto ligos – dantenų uždegimas (gingivitas) ir periodontitas.

Dantenų uždegimas yra būtina sąlyga periodontitui išsivystyti. Nors ne visais atvejais gingivitas progresuoja į periodontitą, dantenų uždegimo gydymas yra būtinas siekiant užkirsti kelią periodontitui. Periodontitas diagnozuojamas, kai uždegimas apima dantenas ir dantį laikančius audinius. Negydomas periodontitas lemia dantų netekimą. Nors nemažai įtakos periodontito išsivystymui turi genetika, visgi, ar liga išsivystys ir progresuos lemia gyvenimo būdas, aplinkos veiksniai ir žmogaus elgesys. Norint sėkmingai gydyti periodontitą ir išsaugoti savus dantis, labai svarbi ankstyva ligos diagnostika.

Dantenų recesija – tai būklė, kai dantenos atsitraukia nuo dantų paviršiaus, apnuogindamos jų kaklelį ir šaknis. Šią būklę gali nulemti prasta burnos higiena, periodonto ligos, traumos, genetinės priežastys. Negydoma dantenų recesija ne tik kenkia dantų estetiniam vaizdui, bet ir gali sukelti jų jautrumą, skausmą ir netgi grėsti jų netekimu.

Periodontologija, dantenų recesijų gydymas

Kada kreiptis dėl gydymo

 

Nedelsti ir kreiptis į gydytoją odontologą reikėtų pastebėjus kraujuojančias dantenas, kraują seilėse po dantų valymosi. Su gydytoju reikėtų pasitarti ir jaučiant blogą burnos kvapą, pastebėjus klibančius dantis, tarp jų atsiradusius tarpus. Taip pat būtina kreiptis į specialistą pastebėjus dantenų recesijos požymius – taip užkirsite kelią rimtesnėms problemoms.

Svarbu žinoti, kad tiek periodonto ligos, tiek dantenų recesija nepraeina savaime. Laiku nepradėjus gydymo, gręsia komplikacijos, nuolat patiriamas skausmas, diskomfortas, o dantys gali būti pažeisti negrįžtamai.

Kaip gydomos periodonto ligos ir dantenų recesija

Periodontito diagnostika pradedama nuo paciento burnos ertmės apžiūros ir klinikinės būklės įvertinimo Gydytojo užduotis – ne tik patvirtinti periodontito diagnozę, bet ir nustatyti ligos stadiją, nes nuo to priklauso ir jos gydymas. Prieš pradedant gydymą pacientas informuojamas apie būklės priežastis, rizikos veiksnius, gydymo alternatyvas, tikėtiną naudą ir galimą riziką netaikant gydymo. Atsižvelgiant į paciento būklę bei jo lūkesčius, sudaromas individualus gydymo planas. Gydymo eigoje jis gali būti modifikuojamas, atsižvelgiant į paciento pasirinkimą, klinikinius duomenis, bendros sveikatos būklės pokyčius.

Pirmojo gydymo etapo metu įprastai atliekama profesionali burnos higiena, taip pat pacientui stengiamasi suteikti motyvaciją pakeisti savo elgseną, pagerinti burnos priežiūrą, kontroliuoti rizikos veiksnius, laikytis gydytojo pateiktų rekomendacijų. Šis gydymo etapas būtinas visiems periodonto ligomis sergantiems pacientams, nepriklausomai nuo ligos stadijos.

Antrojo gydymo etapo tikslas – pašalinti ligą sukėlusias priežastis – podantenines apnašas ir konkrementus (podanteninis valymas). Jo metu papildomai gali būti naudojamos įvairios fizinės ar cheminės, organizmo atsaką keičiančios (vietinės ar sisteminės), antimikrobinės medžiagos.

Sugijus periodonto audiniams, vertinamas individualus organizmo atsakas į šį gydymo etapą. Jei gydymu pavyksta pasiekti norimą rezultatą – nebelieka kraujuojančių ir gilių periodonto kišenių, pacientams pradedamas taikyti palaikomasis periodontito gydymas. Tuo atveju, jeigu rezultato pasiekti nepavyksta, svarstomas trečiasis gydymo etapas, kurio tikslas – gydyti sritis, kurios nesugijo antrojo etapo metu.

Šiame etape gali būti kartojamas podanteninis valymas su papildomomis gydymo priemonėmis ar be jų, atliekama lopo operacija, rezekcinės ar regeneracinės periodonto chirurginės procedūros. Nors šiuo etapu beveik visais atvejais pavyksta užtikrinti efektyvų rezultatą, kartais tenka pašalinti dalį dantų.

Palaikomuoju periodontito gydymu siekiama išlaikyti periodonto stabilumą, taikant prevencinius ir gydymo metodus apibūdintus pirmajame ir antrajame gydymo etapuose, priklausomai nuo paciento dantenų ir periodonto būklės. Palaikomąjį gydymą reikėtų atlikti reguliariai, pagal gydytojo rekomendacijas. Nustačius ligos atsinaujinimą, periodontologinį gydymą gali tekti pakartoti. Tokiais atvejais tikslinama diagnozė ir sudaromas naujas gydymo planas.

Dantenų recesijos gydymas

Ruošiantis gydyti dantenų recesiją, atliekama burnos ertmės apžiūra ir sudaromas gydymo planas. Atliekamas chirurginis gydymas: dantenos formuojamos, perstumiamos į reikiamą padėtį, kad taisyklingai apgaubtų dantį. Jeigu prarasta daug dantenų audinio, naudojamas natūraliai atrodantis dantenų pakaitalas arba paciento donoriniai audiniai. Gydant dantenų recesiją ir siekiant mažinti dantų jautrumą bei sukurti geresnį vaizdą, galima pasitelkti ir estetinį plombavimą.

Dantenų recesijos gydymas

Kokio rezultato tikėtis ir kaip juo džiaugtis kuo ilgiau

Po periodonto ligų gydymo galėsite džiaugtis išsaugotais dantimis ir žymiai komfortiškesniu gyvenimu be skausmo, nemalonaus burnos kvapo ir komplikacijų rizikos. Tuo tarpu dantenų recesijų gydymas išlaisvins nuo nemalonių pojūčių, padės išvengti komplikacijų ir sugrąžins šypsenos estetiką.

Norint išvengti periodonto ligų, būtina atsakingai rūpintis savo dantimis ir dantenomis. Rekomenduojama valyti dantis fluoro turinčia dantų pasta du kartus per dieną, naudoti tarpdančių siūlą ir šepetėlius ar kitas gydytojo rekomenduotas burnos higienai skirtas priemones. Be dantų pastos su fluoru papildomai galima naudoti dantų pastą, kurios sudėtyje yra apnašų kaupimąsi mažinančių veikliųjų medžiagų. Taip pat patartina mesti rūkyti, saikingai vartoti daug cukraus turinčius produktus, saldžius gėrimus. Tam, kad užtikrinti gerą burnos sveikatą, būtina du kartus per metus atlikti profesionalią burnos higieną.

Pastebėjote periodonto ligų ar dantenų recesijos simptomus? Kreipkitės į patyrusius odontologijos klinikos „Dantų meistrai“ specialistus, kurie padės pamiršti nemalonius pojūčius ir išsaugoti dantis.

Registruotis vizitui

Kviečiame registruotis konsultacijai! Esame pasiruošę suteikti atsakymus į visus Jūsų klausimus, susijusius su odontologiniu gydymu.

Registracija internetu

Norėdami užsiregistruoti vizitui, pateikite žemiau esančius duomenis ir mes su Jumis susisieksime kaip galima greičiau.

Pasirinkite paslaugą

Kokią procedūrą Jums reikia atlikti?

Jums patogiausias vizito laikas

Kuriuo metu Jums būtų patogiausia atvykti?

Mano vizito tikslas

Kokiu tikslu atvykstate?

Kontaktinė informacija apie Jus

Pateikite savo kontaktinius duomenis, kuriais galėtume su Jumis susisiekti.

Į jūsų elektroninį paštą bus siunčiamas priminimas apie jūsų vizitą.