Atgal

Dantų implantacija

Tai pažangiausias prarastų dantų atkūrimo metodas, padedantis susigrąžinti šypsenos estetiką ir dantų funkcionalumą.

Kontaktai +370 615 66655
Dantų implantacija

Dantų implantacija yra procedūra, padedanti atkurti prarastus dantis. Tai modernus ir pažangus metodas, sugrąžinantis šypseną ir suteikiantis komfortišką bei patogų gyvenimą įvairaus amžiaus žmonėms.

Dantų implantai – tai nedideli kieto titano sraigteliai, pakeičiantys trūkstamų dantų šaknis. Ant jų tvirtinami vainikėliai atrodo visai kaip natūralūs dantys ir atlieka tas pačias funkcijas. Per 3 – 6 mėn. nuo įsriegimo  prigijęs, apaugęs kaulu implantas yra tvirtas ir stabilus pagrindas danties protezui ir yra naudojamas kaip atrama danties vainikėlio atstatymui. Implantais galima pakeisti vieną ar daugiau trūkstamų dantų. Prie implantų taip pat gali būti tvirtinama plokštelė arba tiltinis protezas.

Implantas yra gaminamas iš biologiškai su žmogaus organizmu suderinamų medžiagų (dažniausiai titano), todėl nesukelia antigenų-antikūnių reakcijos, lemiančios implanto atmetimą.

Kokiomis savybėmis pasižymi dantų implantai?

• Atkuriama kramtymo funkcija

Dantų implantai puikiai atkuria kramtymo funkciją ir leidžia pacientams vėl mėgautis maisto įvairove. Pacientas, neturintis krūminio danties vienoje pusėje, paprastai maistą stengiasi kramtyti kitoje. Atkūrus defektą, kramtymo krūvį vėl galima paskirstyti tolygiai abiems žandikaulio pusėms. Pacientai, kurie neturi visų ar daugelio dantų, dažniausiai praranda valgymo malonumą, nes tenka atsisakyti kai kurių produktų. Be to, jie nebegali tinkamai sukramtyti maisto, todėl jį nuryja nepakankamai apdorotą, o tai lemia skrandžio ir žarnyno sutrikimus, psichologines problemas, KMI (kūno masės indekso) svyravimą. Tokiems pacientams atkūrus visus dantis implantais vėl grįžta galimybė valgyti įvairų maistą ir juo mėgautis.

• Aukšta dantų estetika

Dantys, atkurti ant implantų, atrodo itin gražiai ir natūraliai. Savo išvaizda ir funkcija jie niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų. Burnoje jie nejuda ir negali iškristi. Tais atvejais, kuomet pacientas prieš implantaciją turėjo kreivus, pageltusius ar nevienodus nuosavus dantis, protezuojant galima visa tai koreguoti ir sukurti taisyklingą sąkandį.

• Organizmo tolerancija

Implantas yra pagamintas iš titano – medžiagos, kuri yra puikiai suderinama su mūsų organizmu. Tyrimais nustatyta, kad tai viena geriausiai žmogaus toleruojamų medžiagų ir tik retais atvejais sukelianti atmetimo reakciją. Dėl to implantų prigijimo tikimybė siekia net 99 procentus. Ar galima implantuoti, priklauso ne tiek nuo paciento amžiaus, kiek nuo jo sveikatos, burnos ertmės ir dantenų būklės bei nuo to, ar yra pakankamai žandikaulio kaulo.

Ar jums asmeniškai tinka implantai, nustatys gydytojas odontologas, konsultacijos metu atlikęs išsamius radiologinius tyrimus bei surinkęs informaciją apie bendrą jūsų organizmo būklę.

• Aplinkinių dantų saugojimas

Tais atvejais, kai pacientas neturi danties, jį galima atstatyti atliekant protezavimo darbus tiesiai ant implanto. Tokiu būdu išsaugomi gretimi dantys – jų nereikia šlifuoti tam, kad prie jų būtų galima pritvirtinti tiltinį protezą. Vieno danties atstatymas ant implanto – tai labiausiai tausojantis trūkstamo danties atkūrimo būdas.

Dantų implantai gali būti naudojami ir tais atvejais, kai nėra dviejų ar daugiau gretimų dantų. Implantai suteikia reikalingą atramą tiltiniam protezui ir nereikia nešioti išimamo dalinio protezo. Ant implanto pritvirtinus tiltinį protezą, implantas absorbuoja dalį kramtymo jėgos krūvio ir taip yra tausojami gretimi natūralūs dantys, kai tuo tarpu nešiojant išimamą protezą visas kramtymo jėgos krūvis tenka gretimiems dantims, dantenoms ir žandikauliui. Šiuo atveju greičiau dėvisi natūralūs dantys.

• Nenyksta kaulas

Toje vietoje, kur nėra danties, ilgainiui ima nykti kaulas, nes jis negauna jokio kramtymo krūvio. Jeigu į tuščią tarpą iškart sriegiamas implantas, kaulas vėl gauna krūvį ir yra priverčiamas dirbti. Tokiu būdu, implantas neleidžia jam atrofuotis. Taip apsaugomas ir antagonistinis (priešingo žandikaulio) dantis nuo išilgėjimo ir kaulo pokyčio aplink pažeidžiamą sritį.

Daugumai žmonių yra nepatogu nešioti išimamas dantų plokšteles, kurios tvirtinasi prie dantenų. Jas nešiojant, pamažu kinta žandikaulis, plokštelės pradeda nebetikti ir jas reikia iš naujo pritaikyti. Ilgai nešiojama tinkamai nepritaikyta plokštelė gali sukelti kaulo netekimą. Galiausiai žandikaulis taip pakinta, kad plokštelė nebegali būti pritaikyta. Plokštelę pritvirtinus prie implantų, ji yra gerokai patogesnė, o patys implantai sustabdo žandikaulio kaulo irimą.

Kaip vyksta dantų implantacija?

Dantų implantacija yra kelių etapų procesas, susidedantis iš tokių pagrindinių žingsnių:

  1. pacientui atliekamas nuskausminimas;
  2. specialiais instrumentais implantas įsukamas į žandikaulio kaulą, užsukama apsauginė galvutė, gleivinė susiuvama. Jeigu defektas yra estetinėje zonoje, tos pačios procedūros metu pritvirtinamas laikinas dantis;
  3. esant kaulo trūkumui, gali būti atliekamas kaulo priauginimas;
  4. pagal indikacijas, po 2 – 3 savaičių siūlai pašalinami ir atliekama kontrolinė apžiūra. Implantas paliekamas gyti 2-6 mėn. (priklausomai nuo situacijos), kad gerai suaugtų su kaulu.

 

Kaip vyksta dantų implantacija?

Praėjus 2-6 mėn. po implantacijos, padaroma kontrolinė rentgeno nuotrauka. Atlikus nejautrą, gleivinėje daromas nedidelis pjūvis, išsukama implanto apsauginė galvutė ir ji pakeičiama formavimo galvute, kuri paliekama 2 – 4 savaitėms. Gleivinės formavimo galvutė tam tikrais atvejais gali būti įsukta ir implantacijos metu.

Dantų implantacija yra tik pirmas danties atkūrimo etapas. Antras etapas yra protezavimas ant implantų – ortopedinė rekonstrukcinė dalis. Dantų protezavimas nuolatiniais protezais pradedamas po 3 – 6 mėn. nuo implanto įsukimo ir gleivinės suformavimo. Jo metu pagal klinikinę situaciją ant prisukamos implanto atramos yra pagaminamas bemetalės ar metalo keramikos vainikėlis, kuris fiksuojamas ant implanto atramos laikinu cementu arba prisukamas. Esant indikacijoms, nuolatinė protezo fiksacija atliekama po 2 – 6 sav.

Pirmus metus po galutinio protezavimo ant implantų yra būtina kas 3 – 4 mėn. atvykti gydytojo apžiūrai ir profesionaliai burnos higienai, o antrus metus ir vėliau – ne mažiau kaip 2 kartus per metus (priklausomai nuo individualios situacijos). Nepakankamai prižiūrint ant implantų atstatytus dantis, pradeda kauptis apnašos ir bakterijos, kurios sukelia implantą supančių minkštųjų audinių uždegimą. Nuolatinis audinių uždegimas ilgainiui gali sukelti implanto atmetimą. Siekiant to išvengti, atliekama burnos higiena. Ant implantų atstatytų dantų profesionaliai priežiūrai naudojamos implanto paviršiaus nebraižančios kiuretės. Jas naudodama burnos ertmės higienistė nuvalo apnašas nuo implanto, nepažeisdama gleivinės. Procedūros metu visuomet patariama, kaip teisingai prižiūrėti dantis, ir rekomenduojamos tinkamos ant implantų atstatytų dantų priežiūros priemonės.

Kokiais būdais atliekama dantų implantacija?

Egzistuoja ne vienas dantų atkūrimo implantais būdas. Dažniausiai pacientams atliekamas vieno danties implanto sriegimas, tačiau yra situacijų, kuomet žmogus neturi kelių ar net visų dantų. Tuo ir pažangi implantacija, kad net ir sudėtingiausiais atvejais ji suteikia galimybę vėl turėti funkciją atliekančius dantis.

Dantų implantacija Kupiškyje įsikūrusioje klinikoje „Dantų meistrai“ atliekama naudojant tuos pačius pažangius metodus kaip ir didžiosiose šalies klinikose.

• Danties atkūrimas sugijusioje vietoje

Dažniausiai pacientams atkuriami dantys, kurių jie yra seniai netekę, o ta vieta visiškai užgijusi. Taip pat tuomet, kai po danties šaknies rovimo yra praėję ne mažiau 3 mėneniai. Tokiu būdu atliekami visi įprastiniai implantacijos žingsniai: įsriegiamas implantas, jeigu reikia, ant jo tvirtinamas laikinas dantis, o po 4-6 mėnesių atliekamas nuolatinis protezavimas.

• Vienmomentė implantacija

Ši procedūra leidžia implantą sriegti į ką tik pašalinto danties vietą, nelaukiant, kol žaizda užgis. Ji ypač patogi tuomet, kai žmogus praranda priekinį dantį ir nenori be jo pasirodyti viešumoje. Taip pat ji naudojama tais atvejais, kai žmogus tik trumpam parvyksta iš užsienio ar turi mažai laiko dantų atkūrimo procedūroms. Įsriegus implantą, ant jo iškart užmaunamas ar prisukamas laikinas dantis , todėl žmogus gali netrukdomai užsiimti kasdiene veikla. Po kelių mėnesių reikia sugrįžti pas odontologą, kad šis pakeistų laikiną dantį nuolatiniu. Vienmomentė implantacija ne visuomet galima, kai paciento kaulas yra stipriai atrofavęsis ir buvo atlikta didelė kaulo augmentacija.

• Kelių dantų atkūrimas

Jeigu pacientas savo burnoje neturi kelių dantų, dažnai juos galima atkurti vieno vizito metu. Kai trūkstami dantys yra išsidėstę skirtingose vietose, į kiekvieną iš jų yra sriegiama po implantą ir ant jo tvirtinama po atskirą vainikėlį. Tačiau dažnai pasitaiko, kad pacientas neturi kelių ar daugiau dantų iš eilės vienoje vietoje. Tokiu atveju sriegiamas implantų kiekis išskaičiuojamas pagal jėgų pasiskirstymą, reikalingą stabilumui užtikrinti. Galutinis protezo tipas – tiltas su tarpinėmis (arba be jų) dalimis.

• „Visi dantys ant 4 implantų“

Tai gydymo metodika, leidžianti visą dantų tiltą pritvirtinti ant keturių dantų implantų. Tam tikru kampu žandikaulio atžvilgiu yra įsriegiami didesni implantai, o tai suteikia tvirtesnį pagrindą dantų tiltui ir leidžia implantui gerai suaugti su žandikaulio kaulu, todėl keturi implantai lengvai išlaiko visą tiltą.

Šis dantų atkūrimo metodas itin gelbsti žmones, netekusius visų dantų. Jo metu yra sriegiama po 4 implantus kiekviename žandikaulyje (kai kuriais atvejais gali reikėti papildomų medžiagų – kaulo, membranos), o ant jų tvirtinamas stabilus arba išimamas dantų protezas (maždaug po 4-6 mėn.). Dažniausiai implantai sriegiami iš karto pašalinus sugedusius dantis, kas yra labai patogu, kai burnoje likę keli nebepatinkami nuosavi dantys. Jei leidžia indikacijos, vieno vizito pas odontologą metu įsriegiami implantai ir ant jų tvirtinami laikini dantys, kurie vėliau pakeičiami nuolatiniais. Taip žmogus vėl gali džiaugtis pilna burna gražių dantų, puikiai atliekančių kramtymo funkciją, taisyklinga šypsena, atsistačiusiomis veido proporcijomis.

• „Visi dantys ant 6 implantų“

Tai toks pats metodas kaip visų dantų atkūrimas ant 4 implantų, tik jį naudojant į kiekvieną žandikaulį vietoje 4 implantų yra sriegiama po 6. Tokiu būdu ant jų tvirtinamas dantų protezas būna visiškai stabilus, todėl šis metodas rekomenduojamas jaunesniems pacientams ar tiems, kurių žandikaulis yra stipriai sunykęs, atrofavęsis.

Kokios yra dantų implantų kainos?

Dantų implantų kainos paprastai būna skirtingos kiekvienam pacientui dėl jo situacijos unikalumo. Galutinė procedūros kaina priklauso nuo sriegiamų implantų skaičiaus, kaulo priauginimo reikalingumo, medžiagos, iš kurios bus pagaminti dantų vainikėliai (cirkonio keramika, metalo keramika, bemetalė keramika) bei kitų asmeninių paciento rodiklių, kurie yra nustatomi pirminės apžiūros metu bei atlikus reikiamus tyrimus. Galutinė kaina yra pateikiama, sudarius pilną gydymo planą ir nesikeičia gydymo metu.

Registruotis vizitui

Kviečiame registruotis konsultacijai! Esame pasiruošę suteikti atsakymus į visus Jūsų klausimus, susijusius su odontologiniu gydymu.

Registracija internetu

Norėdami užsiregistruoti vizitui, pateikite žemiau esančius duomenis ir mes su Jumis susisieksime kaip galima greičiau.

Pasirinkite paslaugą

Kokią procedūrą Jums reikia atlikti?

Jums patogiausias vizito laikas

Kuriuo metu Jums būtų patogiausia atvykti?

Mano vizito tikslas

Kokiu tikslu atvykstate?

Kontaktinė informacija apie Jus

Pateikite savo kontaktinius duomenis, kuriais galėtume su Jumis susisiekti.

Į jūsų elektroninį paštą bus siunčiamas priminimas apie jūsų vizitą.