• Atkuriama kramtymo funkcija
Dantų implantai puikiai atkuria kramtymo funkciją ir leidžia pacientams vėl mėgautis maisto įvairove. Pacientas, neturintis krūminio danties vienoje pusėje, paprastai maistą stengiasi kramtyti kitoje. Atkūrus defektą, kramtymo krūvį vėl galima paskirstyti tolygiai abiems žandikaulio pusėms. Pacientai, kurie neturi visų ar daugelio dantų, dažniausiai praranda valgymo malonumą, nes tenka atsisakyti kai kurių produktų. Be to, jie nebegali tinkamai sukramtyti maisto, todėl jį nuryja nepakankamai apdorotą, o tai lemia skrandžio ir žarnyno sutrikimus, psichologines problemas, KMI (kūno masės indekso) svyravimą. Tokiems pacientams atkūrus visus dantis implantais vėl grįžta galimybė valgyti įvairų maistą ir juo mėgautis.
• Aukšta dantų estetika
Dantys, atkurti ant implantų, atrodo itin gražiai ir natūraliai. Savo išvaizda ir funkcija jie niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų. Burnoje jie nejuda ir negali iškristi. Tais atvejais, kuomet pacientas prieš implantaciją turėjo kreivus, pageltusius ar nevienodus nuosavus dantis, protezuojant galima visa tai koreguoti ir sukurti taisyklingą sąkandį.
• Organizmo tolerancija
Implantas yra pagamintas iš titano – medžiagos, kuri yra puikiai suderinama su mūsų organizmu. Tyrimais nustatyta, kad tai viena geriausiai žmogaus toleruojamų medžiagų ir tik retais atvejais sukelianti atmetimo reakciją. Dėl to implantų prigijimo tikimybė siekia net 99 procentus. Ar galima implantuoti, priklauso ne tiek nuo paciento amžiaus, kiek nuo jo sveikatos, burnos ertmės ir dantenų būklės bei nuo to, ar yra pakankamai žandikaulio kaulo.
Ar jums asmeniškai tinka implantai, nustatys gydytojas odontologas, konsultacijos metu atlikęs išsamius radiologinius tyrimus bei surinkęs informaciją apie bendrą jūsų organizmo būklę.
• Aplinkinių dantų saugojimas
Tais atvejais, kai pacientas neturi danties, jį galima atstatyti atliekant protezavimo darbus tiesiai ant implanto. Tokiu būdu išsaugomi gretimi dantys – jų nereikia šlifuoti tam, kad prie jų būtų galima pritvirtinti tiltinį protezą. Vieno danties atstatymas ant implanto – tai labiausiai tausojantis trūkstamo danties atkūrimo būdas.
Dantų implantai gali būti naudojami ir tais atvejais, kai nėra dviejų ar daugiau gretimų dantų. Implantai suteikia reikalingą atramą tiltiniam protezui ir nereikia nešioti išimamo dalinio protezo. Ant implanto pritvirtinus tiltinį protezą, implantas absorbuoja dalį kramtymo jėgos krūvio ir taip yra tausojami gretimi natūralūs dantys, kai tuo tarpu nešiojant išimamą protezą visas kramtymo jėgos krūvis tenka gretimiems dantims, dantenoms ir žandikauliui. Šiuo atveju greičiau dėvisi natūralūs dantys.
• Nenyksta kaulas
Toje vietoje, kur nėra danties, ilgainiui ima nykti kaulas, nes jis negauna jokio kramtymo krūvio. Jeigu į tuščią tarpą iškart sriegiamas implantas, kaulas vėl gauna krūvį ir yra priverčiamas dirbti. Tokiu būdu, implantas neleidžia jam atrofuotis. Taip apsaugomas ir antagonistinis (priešingo žandikaulio) dantis nuo išilgėjimo ir kaulo pokyčio aplink pažeidžiamą sritį.
Daugumai žmonių yra nepatogu nešioti išimamas dantų plokšteles, kurios tvirtinasi prie dantenų. Jas nešiojant, pamažu kinta žandikaulis, plokštelės pradeda nebetikti ir jas reikia iš naujo pritaikyti. Ilgai nešiojama tinkamai nepritaikyta plokštelė gali sukelti kaulo netekimą. Galiausiai žandikaulis taip pakinta, kad plokštelė nebegali būti pritaikyta. Plokštelę pritvirtinus prie implantų, ji yra gerokai patogesnė, o patys implantai sustabdo žandikaulio kaulo irimą.