Atgal

Dantų laminatės

Tai vizualiai natūraliausiai atrodantis ir natūralius audinius itin tausojantis dantų atkūrimo būdas.

Kontaktai +370 615 66655
Dantų laminatės

Dantų laminatės – tai plonos keramikos plokštelės specialiu cementu tvirtinamos ant priekinio dantų paviršiaus. Laminatės dažniausiai pasitelkiamos siekiant atkurti dantų formą, spalvą, užpildyti esančius tarpelius ar panaikinti kitus dantų defektus. Tai – vizualiai natūraliausiai atrodantis ir natūralius audinius itin tausojantis dantų atkūrimo būdas – atkuriant dantis laminatėmis prireikia tik minimalaus jų šlifavimo, o kartais jo visiškai išvengiama.

Dantų laminatės

Kada rekomenduojamas dantų atkūrimas laminatėmis

Dantų laminatės gali būti puikus pasirinkimas, jeigu esate nepatenkinti savo dantų išvaizda, tačiau gydytojas odontologas sako, jog atliekant estetinį plombavimą ar dantų balinimą nepavyks pasiekti norimo rezultato.

Dantų atkūrimas laminatėmis rekomenduojamas esant:

  • Dantų spalvos pokyčiams;
  • Dantų formos pokyčiams;
  • Aptrupėjusiems, nuskilusiems dantims;
  • Tarpams tarp dantų;
  • Ėduonies pažeidimams.

Ši estetinės odontologijos procedūra taip pat puikiai tiks, jeigu norite pakoreguoti dantų padėtį, atkurti nudilusį sąkandį ar tiesiog drovitės neestetiškos šypsenos, o norėtumėte nevaržomai šypsotis ir labiau pasitikėti savimi.

Svarbu žinoti, kad prieš pasirenkant šią procedūrą, būtina gydytojo odontologo konsultacija, kurios metu specialistas įvertins Jūsų dantų būklę, išklausys Jūsų lūkesčius ir nuspręs, ar tai Jums tinkamiausias dantų koregavimo būdas.

Kaip atliekama procedūra

Dantų atkūrimas laminatėmis atliekamas kelių vizitų metu.

Pirmo vizito metu nusprendžiama, kurie dantys bus atkuriami laminatėmis, padaromos paciento veido ir burnos nuotraukos, rentgeno nuotrauka. Nuskenuojami dantys. Kartu su pacientu parenkama būsima dantų spalva.

Antro vizito metu ant planuojamų atkurti dantų iš specialaus kompozito sukuriamas būsimų laminačių vaizdas, padedantis išsiaiškinti, ar paciento lūkesčiai buvo tinkamai suprasti. Pacientas gali įvertinti būsimus dantis, sąkandį, pakoreguoti būsimų dantų laminačių formą. Patvirtinus būsimų dantų projektą paruošiami dantys – atlikus vietinį nuskausminimą, pašalinami sugedę audiniai, senos plombos, esant poreikiui, minimaliai šlifuojamas dantų paviršius. Tuomet iš specialaus kompozito pagaminamos pirmosios laikinos dantų laminatės, su kuriomis pacientas išleidžiamas namo.

Trečio vizito metu (po 3–5 dienų) atliekamos paciento veido ir burnos nuotraukos. Išklausoma, kas pacientą tenkina ir kas netenkina esamame burnos vaizde. Intraoraliniu skeneriu nuimami dantų atspaudai su laikinomis laminatėmis ir be jų. Papildomai nuimami itin tikslūs polieteriniai šlifuotų dantų atspaudai.Šie duomenys siunčiami į dantų technikų laboratoriją, kurioje pagal juos gaminamos individualios laminatės.Tam, kad pacientui nereikėtų vaikščioti su nušlifuotais dantimis, jam vėl uždedamos laikinos laminatės.

Ketvirto vizito metu (po 5–10 dienų) matuojamos individualiai išfrezuotos naujos laikinos plastmasinės laminatės, kurios savo forma idealiai atitiks nuolatines dantų laminates. Jos paliekamos paciento burnoje. Po kelių dienų pacientui patvirtinus, kad viskas gerai, pradedamos gaminti nuolatinės keramikos dantų laminatės.

Penkto vizito metu, po 7–14 dienų, specialiu cementu ant priekinio dantų paviršiaus tvirtinamos individualiai pagamintos nuolatinės dantų laminatės ir sukuriama taisyklinga, spindinti šypsena.

Specialistai įspėja, kad gydymo laikotarpiu ir kelias dienas po procedūros dantys gali būti jautresni, tačiau labai greitai šis diskomfortas išnyks.

Kokio rezultato tikėtis ir kaip juo džiaugtis kuo ilgiau

Dantų laminatėmis atkurti dantys atrodo itin estetiškai, o tuo pačiu – labai natūraliai. Jos ne tik suteikia dailią šypseną – po procedūros labiau pasitikėsite savimi ir džiaugsitės geresne gyvenimo kokybe.

Laminatės pasižymi ilgaamžiškumu – jos tvirtos, laikui bėgant nesikeičia jų spalva bei forma. Užtikrinant gerą burnos priežiūrą, laminatėmis atkurti dantys gali atrodyti taip pat estetiškai ir patikimai tarnauti net 15–20 metų.

Laminatėmis atkurtų dantų priežiūra niekuo nesiskiria nuo įprastinės – svarbu valytis dantis du kartus per dieną, naudoti tarpdančių siūlą, šepetėlius, burnos skalavimo skystį, kas 6 mėn. atlikti profesionalią burnos higieną ir bent kartą per metus apsilankyti profilaktiniam vizitui pas gydytoją odontologą. Į gydytoją reikėtų kreiptis nedelsiant, pastebėjus bet kokius laminatės pažeidimus.

Svajojate apie nepriekaištingai atrodančią šypseną? Patikėkite ją mūsų klinikos estetinės odontologijos meistrams!

Prieš ir PO

Įvertinkite mūsų darbo rezultatus – laimingų pacientų šypsenas.

Prieš ir PO
Prieš ir PO

Registruotis vizitui

Kviečiame registruotis konsultacijai! Esame pasiruošę suteikti atsakymus į visus Jūsų klausimus, susijusius su odontologiniu gydymu.

Registracija internetu

Norėdami užsiregistruoti vizitui, pateikite žemiau esančius duomenis ir mes su Jumis susisieksime kaip galima greičiau.

Pasirinkite paslaugą

Kokią procedūrą Jums reikia atlikti?

Jums patogiausias vizito laikas

Kuriuo metu Jums būtų patogiausia atvykti?

Mano vizito tikslas

Kokiu tikslu atvykstate?

Kontaktinė informacija apie Jus

Pateikite savo kontaktinius duomenis, kuriais galėtume su Jumis susisiekti.

Į jūsų elektroninį paštą bus siunčiamas priminimas apie jūsų vizitą.