Atgal

Dantų protezavimas

Tai danties audinių struktūros atkūrimas ir danties atstatymas.

Kontaktai +370 615 66655
Dantų protezavimas

Šiuo metu savo pacientams galime pasiūlyti pasaulinius standartus atitinkantį burnos funkcijos ir estetinio vaizdo atstatymą, pradedant pavienių vainikėlių rekonstrukcijomis mikroprotezais (laminatėmis, užklotų-įklotų sistemomis), baigiant protezavimu, esant sudėtingiems atvejams (sąnario patologijos, periopatologijos gydymo, dantų eilių defektų atstatymo).

 

Dantų protezavimas klinikoje „Dantų meistrai“

Dantų protezavimas – tai procedūra, kurios metu atkuriami prarasti dantys ir į žmogaus gyvenimą sugrąžinama šypsena. Kupiškio odontologijos klinika „Dantų meistrai“ bendradarbiauja su didžiųjų šalies miestų laboratorijomis, kuriose yra gaminami pas mus užsakomi dantų protezai. Ruošiant protezus, labai svarbus odontologo ir techniko susikalbėjimas, todėl esame atsirinkę patikimus ir profesionalius partnerius, kurie turi ilgametę patirtį ir yra įgiję mūsų bei pacientų pasitikėjimą.

Dantų protezavimas Kupiškyje esančioje klinikoje „Dantų meistrai“ atliekamas ir estetine, ir funkcine prasme. Mūsų nuomone, protezuoti dantys turi atrodyti natūraliai, o tinkamai prižiūrimi tarnauti ilgus metus. Estetika be funkcijos nėra ilgaamžė, o funkcija be estetikos neteikia džiaugsmo. Netekus dantų, dantų protezavimas dažnu atveju yra išsigelbėjimas, užkertantis kelią kramtymo efektyvumo susilpnėjimui, sąkandžio sužemėjimui, dantų migracijai, išilgėjimui, dėl ko gali išsivystyti apatinio žandikaulio sąnario patologija.

Dantų protezavimas

Kas yra dantų protezai?

 

Pirma mintis, kuri kyla pagalvojus apie dantų protezus, tai močiutės išimami dantys, merkiami į stiklinę. Bet protezai yra kur kas platesnė sąvoka. Jais vadinami visi laboratorijoje pagaminti dantys ar jų dalys, t.y. dantų laminatės, užklotai, pavieniai vainikėliai, dantų tiltai, daliniai ar pilni protezai.

Klinikoje „Dantų meistrai“ atliekami įvairūs protezavimo darbai:

  • danties vainikėlio protezas ant natūralaus danties;
  • danties vainikėlio protezas ant pavienio implanto;
  • laminatės, įklotai ir užklotai ant dantų;
  • dantų tiltas ant dantų;
  • dantų tiltas ant implantų;
  • pilni ir daliniai fiksuoti protezai;
  • pilni ir daliniai išimami protezai;
  • elastinės plokštelės;
  • lanko atraminiai protezai.

Iš ko gaminami dantų protezai?

Dantų protezams gaminti gali būti pasirenkamos įvairios medžiagos. Vienos jų pasižymi aukšta estetika, kitos labai tvirtos, trečios yra nebrangios. Mūsų klinikos odontologai dantų protezavimo būdą ir medžiagą kiekvienam pacientui parenka individualiai. Dažniausiai naudojama medžiaga odontologijos klinikoje „Dantų meistrai“ yra bemetalė keramika, kuri yra biologiškai suderinama su žmogaus organizmu ir labai estetiška. Ši keramika vienalytiškai susijungia su danties audiniais ir atstato danties tvirtumą.

Kiekvienas pacientas kartu su odontologu aptaria visus galimus medžiagų variantus pagal jo sukandimo tipą,  griežimo dantimis intensyvumą, dantų nudilimą, buvusių restauracijų laikomumą ir nusprendžia, kuris iš jų labiausiai priimtinas:

Cirkonio keramika

Šie protezai pasižymi itin aukštu estetikos lygiu, yra laidūs šviesai, labai tvirti, ilgaamžiai ir atsparūs kramtymo krūviams, pasižymi geresnėmis fonetinėmis savybėmis. Protezų pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas, kuris ruošiamas kompiuterinio frezavimo būdu. Karkasas yra natūralios danties spalvos, todėl, uždėjus keramikos apdailą, atrodo labai natūraliai. Jie nealergizuoja, nes pagaminti iš antialerginės medžiagos. Tinka ir pavienių dantų, ir jų grupių atstatymui įvairiose zonose. Dėl visų šių savybių – tai brangiausia protezavimo medžiaga.

Ypatingu tvirtumu pasižymi monolitinis cirkonis, pasirenkamas esant labai didelėms apkrovoms burnoje, kai kitų rūšių restauracijos nelaiko ir skyla. Tai aktualu protezuojant ant implantų, nes kramtant išvystomos didesnės nei nuosavų dantų apkrovos dėl implantų receptorių nebuvimo.

Bemetalė keramika

Šiuo metu siūlomi bemetalės keramikos vainikėliai, kuriuos sudaro tik porcelianas. Skirtingų dantų protezams naudojamas nevienodas porcelianas. Modernios technologijos šių dienų odontologijoje leidžia išstumti iš rinkos nenatūraliai atrodančias bei estetinio grožio reikalavimų neatitinkančias medžiagas. Porcelianas stiprus, dėl to ne tik atrodo estetiškai, bet ir puikiai atkuria prarastą danties funkciją. Protezai, pagaminti iš porceliano, savo estetinėmis savybėmis mažai nusileidžia natūraliems dantims. Jie nealergizuoja, yra ilgaamžiai. Geriausiai tinka pavienių priekinių dantų protezavimui, rečiau naudojami krūminiams dantims ar tiltams gaminti, nes konstrukcija nėra tokia stipri. Laboratorijoje pagaminti ir tiksliai pritaikyti burnoje bemetalės keramikos vainikėliai klijuojami prie natūralių danties audinių, naudojant dervinius cementus, turinčius fluoro. Šis sukibimo procesas sumažina ėduonies atsiradimo galimybę natūralaus danties paviršiuje bei užtikrina restauravimo darbų ilgaamžiškumą.

Metalo keramika

Tai protezas, kurio karkasas pagamintas iš metalo. Vidiniam vainikėlio ar tilto paviršiui dažniausiai naudojamas netaurusis chromkobalto lydinys, kuris padengiamas sluoksniuota keramika, atitinkančia gretimų dantų spalvą. Tai yra patvari ir pigiausia iš visų restauracijų, tačiau ji neatrodo itin natūraliai, nes metalas nėra pralaidus šviesai ir ją atspindi. Aplink metalo keramikos vainikėlį, ties dantenomis, atsiranda „juoda linija“, taip dar labiau pabrėžianti nenatūralumą. Be to, kai kuriems žmonėms šis restauracijos būdas gali sukelti alergiją. Kartais gali būti jaučiamas ir metalo skonis burnoje. Dantų protezavimas metalo keramika tinka tiek pavienių dantų, tiek jų grupių atkūrimui įvairiose zonose, tačiau dėl jos reikia nušlifuoti daugiau danties paviršiaus, lyginant su bemetale keramika.

Dantų protezavimas vainikėliais

Dantų protezavimas vainikėliais yra bene dažniausiai atliekama protezavimo procedūra. Jos metu pagal konkretaus danties atspaudą yra pagaminamas vainikėlis, kuris yra tvirtinamas ant natūralaus danties arba implanto. Vainikėliu paprastai atkuriami didesni dantų defektai, atsiradę dėl labai didelės apimties karieso, po endodontinio gydymo, nutrupėjus dančiui, likus tik jo šakniai arba tuomet, kai visai netenkama danties ir jo šaknis atkuriama implantu arba norint „užmaskuoti“ patamsėjusią dantų spalvą ir išgauti estetišką bei stabilų rezultatą.

Kokybiškai pagamintas ir pricementuotas vainikėlis prailgina danties tarnavimo laiką burnoje. Vainikėliai uždengia visą danties paviršių, taip perimdami kramtymo krūvį. Dantų vainikėliais atkurti dantys atrodo natūraliai ir atitinka kitų dantų spalvą. Taigi, niekas nepasakys, kad tai dirbtinis dantis, nes jis tiek funkciškai, tiek estetiškai puikiai atliks savo darbą.

Dantų protezavimas laminatėmis (venyrais)

Dantų protezavimas laminatėmis paprastai atliekamas estetinėje zonoje, t.y. priekiniams dantims. Tai minimaliai invazinis dantų protezavimo būdas. Keramikos laminatės – tai itin ploni ir šviesai pralaidūs dantų protezai, kuriais padengiami priekiniai dantys, kad šie būtų estetiškai gražesni, baltesni. Paprastai laminatės suteikia dantims išraiškingumo, leidžia suvienodinti jų skirtumus, pakoreguoti formą ar spalvą ir sukurti daugiau žavesio, harmonijos šypsenai. Naudojant šiuolaikinę keramiką, restauracijos gali būti ypač plonos (minimaliai invazinės laminatės storis 0,2 mm) ir labai tvirtai pricementuotos prie danties emalio. Danties tvirtumas ir ilgaamžiškumas išlieka nepakitęs.

Atliekant dantų protezavimą laminatėmis galima nesunkiai pakeisti dantų spalvą į norimą. Laminačių spalva nekinta visą gyvenimą.

Dantų protezavimas užklotais

Dantų užklotai – tai mikroprotezai ir pirmo pasirinkimo restauracija, nes reikalauja minimalaus dantų šlifavimo. Jie naudojami krūminių dantų pažeidimams šalinti tuomet, kai paprastos plombos nebūna efektyvios. Ruošiant dantį užklotui ar įklotui, gydytojas nušlifuoja tiktai pažeistą danties paviršių. Palyginus su plombomis, užklotai yra daug atsparesni kramtymo krūviui ir apsaugo likusias plonytes danties sieneles nuo atskilimo.

Užklotai gali būti pagaminti iš keramikos, kompozito, metalo. Jie yra tvirtesni ir ilgaamžiškesni nei plombos, todėl itin tinkami krūminiams dantims, kur nuolat patiriami dideli krūviai. Keramikinių užklotų paviršius labai lygus ir glotnus, todėl mažiau kaupia apnašas. Jie tinkami alergiškiems žmonėms.

Užklotui ar įklotui pagaminti dažniausiai užtenka 2 apsilankymų. Užklotai efektyvūs dantų atstatymui praradus didžiąją danties kramtomojo paviršiaus dalį, po dantų šaknų kanalų gydymo ar keliant sukandimo aukštį, taip pat esant stipriai nudilusiems dantims.

Fiksuoti dantų protezai (neišimami protezai)

Fiksuoti dantų protezai būna įvairių rūšių, pradedant nuo kelių dantų tilto, kuris gali būti tvirtinamas ant dantų arba implantų, baigiant pilnu viso žandikaulio protezu, tvirtinamu ant implantų. Šių protezų tikslas suteikti kuo daugiau stabilumo ir tvirtumo bei kuo geriau atkurti kramtymo funkciją. Fiksuoti protezai yra estetiški, patogūs ir atrodo kaip natūralūs dantys.

Pilni fiksuoti dantų protezai skirti bedančiams žandikauliams. Jie stabiliai tvirtinami ant implantų ir pilnai atkuria kramtymo funkciją. Tokie dantys pasižymi aukšta estetika. Jie yra patogūs, nes pagaminti pagal konkretaus paciento burnos reljefą ir nereikia bijoti, kad iškris taip, kaip paprasta dantų plokštelė.

Išimami dantų protezai

Išimamas kelių dantų protezas gaminamas, norint atkurti dantų trūkumą. Jis specialiais metalo užraktais, apkabėlėmis, tvirtinamas prie likusių sveikų dantų. Tokiu būdu, sveiki dantys gauna pernelyg didelį krūvį ir sutrumpėja jų tarnavimo laikas. Be to, toje vietoje, kur dantų nėra, kaulas negauna krūvio ir jis ima nykti. Išimami protezai negali užtikrinti visiško stabilumo, o dėl metalinių konstrukcijų gali būti jaučiamas metalo skonis burnoje.

Lanko atraminis protezas turi metalinį karkasą, padengtą plastmase, į kurią yra įstatyti plastmasiniai dirbtiniai dantys. Protezas už dantų laikosi apkabėlėmis (specialiais metaliniais lietais kabliukais). Jis yra naudojamas, kai trūksta krūminių dantų abiejose viršutinio ar apatinio žandikaulio pusėse. Tai geresnis ir patogesnis protezas nei paprasta plokštelė, nes paskirsto kramtymo krūvį tolygiai dantims, dantenoms ir po dantenų gleivine esančiam žandikaulio kaului, dėl ko ne tiap greitai atrofuojasi žandikaulio kaulas, mažiau apkraunami atraminiai dantys. Dauguma pacientų labai lengvai pripranta prie šio protezo dėl jo plonumo ir stabilumo kramtant maistą.

Pilnas išimamas visų dantų protezas gaminamas tuo atveju, kai žmogus visai neturi dantų. Tai viena pigiausių protezavimo priemonių. Ji dalinai atkuria kramtymo funkciją, bet negali apdoroti didelių krūvių. Tokiu protezu, kuris nėra stabiliai pritvirtintas, negalima kramtyti itin kieto maisto. Jis gali bet kuriuo metu šypsantis ar kalbant iškristi. Be to, kaulas po juo nėra stimuliuojamas ir pamažu atrofuojasi.

Registruotis vizitui

Kviečiame registruotis konsultacijai! Esame pasiruošę suteikti atsakymus į visus Jūsų klausimus, susijusius su odontologiniu gydymu.

Registracija internetu

Norėdami užsiregistruoti vizitui, pateikite žemiau esančius duomenis ir mes su Jumis susisieksime kaip galima greičiau.

Pasirinkite paslaugą

Kokią procedūrą Jums reikia atlikti?

Jums patogiausias vizito laikas

Kuriuo metu Jums būtų patogiausia atvykti?

Mano vizito tikslas

Kokiu tikslu atvykstate?

Kontaktinė informacija apie Jus

Pateikite savo kontaktinius duomenis, kuriais galėtume su Jumis susisiekti.

Į jūsų elektroninį paštą bus siunčiamas priminimas apie jūsų vizitą.