Atgal

Bedančio žandikaulio atkūrimas implantų pagalba

Tai bedančio žandikaulio, kurį sąlygojo dantų ligos, traumos ar genetiniai veiksniai, atkūrimas implantais.

Kontaktai +370 615 66655
Bedančio žandikaulio atkūrimas implantų pagalba

Kas yra bedantis žandikaulis

Bedantis žandikaulis – tai burnos ertmės būklė, kai žmogus yra netekęs daugumos ar visų dantų. Su šia problema susiduria vis daugiau žmonių visame pasaulyje. Jos priežastys gali būti dantų ligos, traumos, genetiniai veiksniai. Bene dažniausiai dantų netenkama dėl sisteminių ligų ir netinkamos burnos priežiūros – kai reikiami įgūdžiai nesuformuojami dar vaikystėje, vėliau, susirūpinus savo dantimis, jų išgelbėti dažnai jau būna neįmanoma. Nors dažniau visus ar daugumą dantų yra praradę vyresnio amžiaus žmonės, su šia problema susiduria ir trisdešimtmečiai.

Tačiau svarbu suprasti, kad bedantis žandikaulis – gydoma būklė ir yra įvairių galimybių atkurti estetinį šypsenos vaizdą bei kramtymo funkciją. Šiuolaikinė odontologija siūlo itin patikimą ir ilgaamžį metodą – bedančių žandikaulių atkūrimą implantais, ne tik sugrąžinantį estetinį vaizdą, kramtymo funkciją, bet ir padidinantį žmogaus pasitikėjimą savimi bei žymiai pagerinantį jo gyvenimo kokybę.

Odontologijos klinikoje „Dantų meistrai“ prieš sriegiant implantus, jų paviršius aktyvuojamas naudojant specialų prietaisą, kuris sukuria vakuumą ir paleidžia lazerio srovę (plazmą). Plazmos panaudojimas žymiai pagerina implanto osteintegracijos (suaugimo su kaulu) efektyvumą ir greitį.

Bedančio žandikaulio atkūrimas implantų pagalba

Bedančio žandikaulio atkūrimo implantais galimybės

Ant 2–4 implantų fiksuojamas išimamas dantų protezas

Daugumą ar visus prarastus dantis galima atkurti išimamu protezu, fiksuojant jį ant 2–4 prilaikančių titaninių implantų. Taip išimamas protezas tampa stabilesnis – kandant ar kramtant jis mažiau juda, todėl užtikrinama ir geresnė kramtymo funkcija (iki 50 proc.). Galimybė protezą išsiimti leidžia lengvai jį išvalyti.

Viršutinio žandikaulio plokšteliniai protezai laikosi gana stabiliai, o itin didelį diskomfortą dažniausiai kelia išimamos apatinio žandikaulio plokštelės. Tokiu atveju ant implantų fiksuojamu protezu gali būti atkuriamas tik apatinis žandikaulis.

Pagrindinis šio metodo privalumas – gana ekonomiška kaina – nuo 1600 Eur vienam žandikauliui. Šiam protezavimo būdui gali būti taikoma TLK kompensacija. Tačiau, atkūrus dantis šiuo būdu, protezas vis tiek šiek tiek juda, valgant po juo patenka maistas, kasmet reikia keisti palaikančiąsias gumytes, o kas 5–10 metų – ir patį protezą, nes jis susidėvi. Gera žinia yra ta, kad naujas protezas fiksuojamas ant tų pačių implantų.

Ant 4–6 implantų fiksuojamas neišimamas dantų protezas

Efektyviausias daugumos ar visų prarastų dantų atkūrimo būdas – ant 4–6 implantų fiksuojamas neišimamas protezas. Reikalingų implantų skaičius priklauso nuo paciento žandikaulio dydžio, raumenų jėgos, kaulo kiekio ir kitų faktorių, todėl jis visada parenkamas individualiai. Ant implantų tvirtinamas neišimamas laikinas protezas gali būti pagaminamas per 24 val. Taigi, jau kitą dieną pacientas išeina su naujais, patogiais, itin estetiškais neišimamais dantimis, su kuriais jis gali nesivaržydamas kalbėti, juoktis, pilnavertiškai sukramtyti maistą. Praėjus 12–48 mėnesiams, laikinas protezas pakeičiamas nuolatiniu.

Atkūrus dantis šiuo metodu, ne tik sugrąžinama 100 proc. kramtymo funkcija, bet ir užtikrinama itin natūrali estetinė atkurtų dantų išvaizda, ilgaamžiškumas bei maksimalus komfortas. Šį dantų atkūrimo būdą pasirinkę pacientai sako, kad su ant implantų fiksuojamais protezais jaučiamasi lyg su savais dantimis.

Dantų atkūrimas ant implantų fiksuojamais protezais – bene vienintelis pasirinkimas žmonėms, kurių gomurys ar liežuvis jautrus. Tokie žmonės dažniausiai negali nešioti išimamų dantų protezų, nes palietus liežuvio šaknį ar gomurį, jie jaučia stiprų pykinimą, o fiksuojamas protezas padeda šito išvengti.

Pasirinkusiems protezavimą ant implantų ir tam tikras sąlygas atitinkantiems pacientams, dantų protezavimo paslaugų išlaidos taip pat gali būti dalinai kompensuojamos iš PSDF biudžeto.

Kaip vyksta visų dantų atkūrimas per 24 valandas

Dantų atkūrimas per 24 valandas susideda iš dviejų etapų.

Pirmasis etapas – gydytojo konsultacija (neįskaičiuojama į dantų atkūrimo laiką).

Konsultacijos metu įvertinama paciento burnos klinikinė būklė, aptariami jo lūkesčiai bei pageidavimai, padaromos burnos bei veido nuotraukos, panoraminė, esant poreikiui, ir 3D rentgeno nuotrauka, intraoraliniu skeneriu nuskenuojami dantys arba nuimami alginatiniai atspaudai. Viską kruopščiai išanalizavus, parenkamas estetiškai, funkciškai ir finansiškai pacientui tinkamiausias dantų atkūrimo metodas. Taip pat suderinamas implantacijos procedūros laikas. Įprastai po konsultacijos implantacija suplanuojama 1–3 savaičių laikotarpiu.

Kaip vyksta visų dantų atkūrimas per 24 valandas

Kito vizito metu, pritaikius vietinę nejautrą, pacientui sriegiamas reikiamas implantų skaičius. Prireikus, to paties vizito metu, gali būti atliekamas dantų šalinimas, kaulo priauginimas ar dantenų augmentacija. Įsriegus implantus, nuo dantų implantų nuimami burnos atspaudai, pagal kuriuos dantų technikas gamina laikiną arba nuolatinį protezą. Protezo gamyba užtrunka iki 24 val., tad jau kitą dieną jis pritvirtinamas ant dantų implantų, o pacientas gali džiaugtis dailia šypsena, atkurta kramtymo funkcija, didesniu pasitikėjimu savimi ir pastebimai pagerėjusia gyvenimo kokybe.

Dažnai manoma, kad dantų atkūrimas per 24 val. yra žymiai brangesnis už tradicinį. Tačiau daugeliu atveju jis yra netgi pigesnis, nes viskas atliekama vienos procedūros metu. Implantai dažniausiai sriegiami ten, kur yra pakankamas kaulo kiekis, todėl dažniausiai nereikia kaulo priauginimo. Dėl šios priežasties pacientas patiria ir mažiau diskomforto.

 

Kokio rezultato tikėtis ir kaip juo džiaugtis kuo ilgiau

Atkūrę dantis ant implantų fiksuojamais protezais, vėl galėsite nevaržomai bendrauti, juoktis, valgyti, nejaučiant diskomforto, išnyks virškinimo problemos, labiau pasitikėsite savimi, pagerės bendra Jūsų sveikatos būklė ir gyvenimo kokybė.

Tačiau svarbu nepamiršti, kad atkurti dantys, kaip ir natūralūs, laikui bėgant dyla ir nusidėvi. Jeigu dantys bus tinkamai prižiūrimi, valomi, reguliariai atliekama profesionali burnos higiena, tikėtina, kad jie tarnaus ilgai. Labai svarbūs ir kasmetiniai profilaktiniai vizitai pas gydytoją odontologą, nes išspręsti bet kokias burnos sveikatos problemas bei užkirsti kelią jų progresavimui daug lengviau joms tik prasidėjus, nei tada, kai jos jau yra pažengusios.

Nusibodo kęsti bedančio žandikaulio sukeliamą diskomfortą? Norite plačiai šypsotis, būti sveikesni ir labiau pasitikėti savimi? Patikėkite dantų atkūrimą mūsų klinikos implantacijos ir protezavimo meistrams! Žinome, kad kiekvieno Jūsų situacija yra skirtinga, todėl kiekvienu atveju, įvertinę Jūsų dantų bei kaulo būklę, pageidavimus, lūkesčius, finansines galimybes, pasiūlysime visais atžvilgiais Jums tinkamiausią sprendimą.

Odontologijos klinika „Dantų meistrai“ yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK) dėl odontologinių paslaugų teikimo bei apmokėjimo, todėl asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius, vaikams iki 18 metų, asmenims, pripažintiems nedarbingais arba iš dalies darbingais ir asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, dantų protezavimo paslaugos gali būti kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Jeigu pacientas nebeturi dantų ilgą laiką, todėl sunykęs apatinio žandikaulio kaulas (jo yra mažiau nei 12 mm) ir plokštelės nesilaiko, jam gali būti skirta padidinta (apie 2000 Eur) kompensacija dantų protezavimui.

Registruotis vizitui

Kviečiame registruotis konsultacijai! Esame pasiruošę suteikti atsakymus į visus Jūsų klausimus, susijusius su odontologiniu gydymu.

Registracija internetu

Norėdami užsiregistruoti vizitui, pateikite žemiau esančius duomenis ir mes su Jumis susisieksime kaip galima greičiau.

Pasirinkite paslaugą

Kokią procedūrą Jums reikia atlikti?

Jums patogiausias vizito laikas

Kuriuo metu Jums būtų patogiausia atvykti?

Mano vizito tikslas

Kokiu tikslu atvykstate?

Kontaktinė informacija apie Jus

Pateikite savo kontaktinius duomenis, kuriais galėtume su Jumis susisiekti.

Į jūsų elektroninį paštą bus siunčiamas priminimas apie jūsų vizitą.