Atgal

Vaikų dantų gydymas

Tai odontologijos sritis, apimanti vaikų pieninių dantų gydymą ir profilaktiką.

Kontaktai +370 615 66655
Vaikų dantų gydymas

Vaikystė – tai pats geriausias metas pradėti formuoti gerus burnos priežiūros įpročius. Vaikai yra tokie imlūs viskam, kad labai greitai išmoks visus svarbiausius veiksmus, reikalingus tinkamai burnos priežiūrai, o, susiformavus tvirtiems įpročiams, sunku bus juos pamiršti.

 

Kodėl vaikų dantų gydymas toks svarbus?

Tėvai dažnai pamiršta, kokie svarbūs yra vaikų pieniniai dantys. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jie vis tiek yra tik laikini ir tuoj iškris, tad kodėl reikėtų jais pernelyg rūpintis. Tačiau iš tikrųjų pieninių dantų negydymas gali sukelti kur kas rimtesnes pasekmes nei atrodo.

Kai negydomi pieniniai dantys:

  • vaikas jaučia dantų skausmą, nes ir pieniniai dantukai turi nervus bei bendrą kraujotaką;
  • sukeliamos infekcijos, silpninančios organizmą;
  • išsiplėtus ėduoniui pažeidžiami aplinkiniai dantys;
  • gali būti pažeisti po jais esantys ir dar tik besiformuojantys nuolatiniai dantys;
  • esant ilgalaikiam uždegimui, sutrikdomas nuolatinių dantų dygimas;
  • per anksti sugedęs ir iškritęs ar būtinas rauti pieninis dantis gali lemti nuolatinių dantų netaisyklingą augimą ar vietos trūkumą, žandikaulių augimo problemas.
Vaikų dantų gydymas

Kada pradėti rūpintis vaikų dantimis?

Vaikų dantimis svarbu pradėti rūpintis jau nuo pirmojo pieninio danties pasirodymo. Vos tik pasirodžius danties krašteliui, reikėtų jį valyti su sudrėkintu marlės ar medžiagos gabalėliu. Vėliau naudojami ant piršto maunami silikoniai kūdikių dantų šepetėliai ir speciali pasta. Vos tik vaikui paaugus, jį reikia pradėti mokyti teisingų dantų valymo šepetėliu judesių. Juos galite pademonstruoti su žaisliuku, nupiešti arba parodyti patys. Vaikas greičiausiai susiformuos dantų valymo įprotį, jeigu juos valysis kartu su tėvais. Tiesa, reikėtų atidžiai kontroliuoti ikimokyklinio amžiaus vaikų dantų valymąsi, kad dantys būtų tikrai švarūs. Patartina tėvams papildomai valyti savo vaikų dantis iki jiems sueis 10 – 11 metų.

Kaip atliekamas vaikų dantų gydymas?

Kiekvienas vaikas yra unikalus ir turi savo charakterį. Yra vaikų, kurie visai nebijo odontologo ir drąsiai sėdasi į kėdę, tačiau nemažai jų nemėgsta apsilankymų pas dantų gydytoją. Mūsų klinikos vaikų odontologai labai stengiasi mažuosius užkalbinti, nukreipti dėmesį nuo gydymo ir pirmiausiai su jais susidraugauti, kad būtų galima atlikti reikiamas procedūras.

Vaikų dantų gydymas atliekamas pasitelkiant žaidimo formą ir naudojant įvairių skonių nuskausminamuosius gelius, gražias dantų plombas. Paskatinami prizais ar dovanėlėmis. Šie žaismingi atributai suteikia vaikams smagumo ir kitą kartą jie gerokai mažiau bijo apsilankymo pas odontologą.

 

Kaip paruošti vaiką vizitui pas odontologą?

Maži vaikai pirmąjį kartą nežino, kas tas dantų gydytojas, todėl jam viskas yra nauja. Dažnai šioje vietoje koją pakiša patys tėvai, prieš vizitą visaip apie jį užsimindami: „Tik nebijok“, „Visai neskaudės“, „Nieko baisaus ten nebus“. Tokiais žodžiais yra pakurstoma vaiko vaizduotė ir jis ima jaudintis, nesuprasdamas, kodėl jo prašo nebijoti. Pakaks tik vieną kartą vaikui užsiminti, kad reikia apsilankyti pas gydytoją, kuris turi suskaičiuoti dantukus. Taip pat pasistenkite, kad prieš vizitą vaikas būtų pavalgęs, atsigėręs, pailsėjęs ir nesudirgęs. Nerodykite vaikui savo baimės, jei tokią turite.

Labai dažnai nepaklusnius vaikus, kurie nenori valytis dantų ar valgo daug saldumynų, tėvai mėgsta pagąsdinti dantų gydytojais, taip sukurdami įspūdį, kad apsilankymas pas odontologą yra baisus dalykas. Reikėtų to vengti, nes tuo metu yra formuojama reali dantų gydymo ir odontologų baimė, kuri tikrai nepadės iš tikrųjų atsidūrus dantisto kėdėje.

 

Kam reikalingi dantų silantai?

Vos tik pasirodžius pirmiesiems nuolatiniams dantims, rekomenduojame apsilankyti pas odontologą. Gydytojas apžiūrės jų dygimo kryptį, nustatys, ar jiems pakanka vietos, atliks silantavimo procedūrą. Jos metu krūminių dantų vagelės yra padengiamos specialia apsaugine medžiaga – silantais. Taip dar nepakankamai susiformavę ir ne tokie tvirti dantys tampa mažiau pažeidžiami ėduonies, pastiprinami mineralais.

Nejautra – moderniu „QuickSleeper5“ aparatu

Nauja „QuickSleeper5“ sistema nejautrą prieš dantų gydymą mums leidžia atlikti be jokio dūrio skausmo. Tai ypač tinka jautresniems vaikams, kurie labai bijo apsilankymo pas odontologą. Be to, šiuo prietaisu atliktas nuskausminimas nesukelia poprocedūrinio diskomforto, nes pacientas nejaučia ilgalaikio ar stipraus lūpos užtirpimo.

Nejautra – moderniu „QuickSleeper5“ aparatu

Prireikė burnos chirurginio gydymo? Kreipkitės į odontologijos klinikos „Dantų meistrai“ burnos chirurgus, užtikrinančius, kad chirurginės procedūros bus atliktos saugiai ir komfortiškai, nesukeliant skausmo ir kitų nemalonių pojūčių.

Registruotis vizitui

Kviečiame registruotis konsultacijai! Esame pasiruošę suteikti atsakymus į visus Jūsų klausimus, susijusius su odontologiniu gydymu.

Registracija internetu

Norėdami užsiregistruoti vizitui, pateikite žemiau esančius duomenis ir mes su Jumis susisieksime kaip galima greičiau.

Pasirinkite paslaugą

Kokią procedūrą Jums reikia atlikti?

Jums patogiausias vizito laikas

Kuriuo metu Jums būtų patogiausia atvykti?

Mano vizito tikslas

Kokiu tikslu atvykstate?

Kontaktinė informacija apie Jus

Pateikite savo kontaktinius duomenis, kuriais galėtume su Jumis susisiekti.

Į jūsų elektroninį paštą bus siunčiamas priminimas apie jūsų vizitą.