Nusprendus tiesinti dantis kapomis, nuskenuojami paciento dantys, padaromos burnos ir veido, taip pat rentgeno nuotraukos. Remiantis šiais duomenimis, bendradarbiaujant su gydytoju ortodontu parengiamas ir pacientui pristatomas tikslus dantų tiesinimo planas – vizualizacija. Dar prieš pradėdamas gydymą, pacientas tiksliai žino, kokio rezultato gali tikėtis ir per kiek laiko planuojama jį pasiekti.
Pacientui patvirtinus gydymo planą, jo tyrimų duomenys siunčiami į „Ordoline” kapų gamybos filialą, kuriame gaminamos individualios kapos. Kito vizito metu, pirmasis kapų rinkinys kartu su detaliomis jų naudojimo instrukcijomis atiduodamas pacientui. Gydymui taip pat gali būti pasitelkiamos papildomos priemonės (sagutės, elastinės gumelės ir kt.).
Kapas pacientas kas 14 dienų turi keisti savarankiškai. Kas 2–4 mėnesius reikia atvykti pas gydytoją kontroliniams vizitams, kurių metu surenkami duomenys ir, perdavus juos gydymą prižiūrinčiam gydytojui ortodontui, įvertinama, ar viskas vyksta taip, kaip suplanuota. Prireikus gali būti atliekamos gydymo plano korekcijos.
Gydymo skaidriomis dantų tiesinimo kapomis trukmė priklauso nuo klinikinės situacijos ir siekiamo rezultato. Įprastai jis trunka apie 10–24 mėn.
Gydytojai įspėja, kad pradėjus gydymą kapomis ar pakeitus jas naujomis, galimas nežymus tempimo jausmas, tačiau jis išnyksta per kelias dienas. Kartais kapos gali turėti įtakos tam tikrų garsų tarimui, tačiau per kelias dienas prie jų priprantama ir jų dėvėjimas nebesukelia jokio diskomforto.
Svarbu žinoti, jog norint pasiekti užsibrėžtą rezultatą per suplanuotą laiką, kapas būtina dėvėti ne mažiau 22 val. per parą. Jas reikia išsiimti tik valgant, geriant, rūkant ir valantis dantis. Siekiant apsaugoti kapas, rekomenduojama jas laikyti specialiose dėžutėse. Kapų valymui rekomenduojama naudoti minkštą dantų šepetėlį ir dantų pasta be abrazyvių dalelių.