Dantų tiesinimas

Ortodontinis gydymas yra būdas ištiesinti kreivus dantis, pagerinti jų estetinę išvaizdą ir atliekamas funkcijas. Nei vieno iš mūsų dantys nėra tobulai lygūs, tačiau daugeliui tai visiškai netrukdo. Problema kyla tuomet, kai kreivi dantys žmogui sukelia nepatogumų, kurie gali būti ir fiziniai, ir psichologiniai. Ar kada bandėte palyginti žmogaus, kuris išsitiesino dantis, nuotrauką prieš procedūrą ir po jos? Jei tai padarytumėte, iškart pastebėtumėte ryškų skirtumą. Ir ne tik dantyse, bet ir pačioje šypsenoje, ir akyse, nes dantų tiesinimas yra kur kas giliau nei vien tik noras turėti gražią šypseną.

 

Dantų tiesinimas kapomis

Ortodontinis gydymas:

·       padeda ištiesinti dantis ir suteikia dailią šypseną;

·       pagerina sąkandį;

·       sumažina tarpus tarp dantų;

·       pagerina kramtymo krūvio pasiskirstymą burnoje;

·       sumažina dantų dėvėjimąsi;

·       pagerina burnos higienos kokybę;

·       pakelia pasitikėjimą savimi;

·       padeda pagerinti socialinį gyvenimą: žmogus mažiau gėdijasi, drąsiau šypsosi ir elgiasi, dažniau bendrauja su kitais.

Ar ortodontinis gydymas turi amžiaus limitą?

Dažnai sklando mitas, kad dantis tiesinti galima tik vaikams ar paaugliams. Tai yra netiesa. Ortodontinis gydymas gali būti sėkmingai taikomas ir suaugusiems žmonėms. Žinoma, vaikų dantys yra koreguojami žymiai greičiau ir lengviau, tačiau jeigu noras ar galimybė išsitiesinti dantis atsirado vyresniame amžiuje, tai neturi būti kliūtis. Prieš pradedant dantų tiesinimą, gydytojas atidžiai apžiūri pacientą, atlieka rentgeno nuotrauką, įvertina burnos sveikatą, pažymi visas problemas, kurios gali kilti, ir pateikia savo nuomonę, ar ortodontinis gydymas pacientui gali būti veiksmingas.

Profesionali burnos higiena apnašų šalinimas

Kaip atliekamas dantų tiesinimas klinikoje „Dantų meistrai“?

Mūsų klinikoje yra atliekamas dantų tiesinimas kapomis „Ordoline“. Tai pažangi ortodontinė technika, padedanti ištiesinti dantis ir sukurti gražią šypseną. Iki šiol pagalvojus apie ortodontiją, pirma mintis, kuri ateidavo į galvą – tai ryškūs ir neestetiški metaliniai breketai. Tačiau technologijos sparčiai žengia į priekį ir mūsų klinika eina kartu su jomis. Dabar dantis įmanoma ištiesinti naujos kartos, moderniomis ir mažiau pastebimomis priemonėmis.

Kaip vyksta dantų tiesinimas kapomis?

Pirmiausiai odontologas apžiūri dantų būklę, atlieka reikiamus tyrimus ir sudaro skaitmeninį gydymo planą. Pacientui parodomas sudarytas trimatis vaizdas, kuriame matyti, kaip pasikeis kiekvieno danties padėtis ir koks bus galutinis vaizdas. Tuomet yra nuimami individualūs dantų atspaudai, pagal kuriuos pagaminamos tiesinimo kapos. Kapas reikia nešioti 22 valandas per parą ir keisti kas 14 dienų. Labai svarbu laikytis šių nurodymų, nes kitaip tiesinimas nesuteiks laukiamo rezultato. Nešiojant kapas, jos mechaniškai spaudžia dantis, kurie pamažu juda į tinkamą padėtį ir taip formuojamas taisyklingas sąkandis. Gydymo metu pacientas periodiškai turi apsilankyti pas odontologą. 

Esant kai kuriems sudėtingiems atvejams, šalia kapų dar gali būti naudojamos papildomos medžiagos, tokios kaip sagutės, tarpžandikauliniai elastikai ar atramos. 

 

Dantų tiesinimas ORDOLINE kapomis.

Rezultatas po 24 mėnesių gydymo.

 

 

Ortodontinis gydymas

Kokius pranašumus suteikia dantų kapos?

Pagrindinis dantų kapų privalumas yra tas, kad jos yra beveik nematomos, t.y. priešingai nei dantų breketai, kapos nekrenta į akis. Dantų tiesinimas kapomis trunka trumpiau, reikia mažiau apsilankymų pas odontologą, o tai ypač aktualu užsienyje gyvenantiems, daug keliaujantiems ar užimtiems žmonėms. „Ordoline“ kapos sukelia mažiau skausmo, jų tikėtini rezultatai gali būti geriau prognozuojami. Dar vienas ryškus privalumas yra patogus valgymas ir dantų valymas. Paprastai žmonės, nešiojantys breketus, vengia valgyti viešose vietose, nes bijo, kad maisto likučiai įsivels į kabes, o jas išsivalyti reikia kruopštumo ir laiko. Su dantų kapomis galima valgyti patogiai jas išsiėmus. Po valgio išsivalius dantis, kapos vėl užmaunamos ant dantų.