Dantų rentgeno nuotraukos

Kupiškio odontologijos klinika „Dantų meistrai“ turi modernią rentgeno tyrimų aparatūrą, kuri yra itin svarbi pacientų diagnostikai ir gydymui. Ji naudojama prieš visas svarbiausias procedūras. Dantų rentgeno nuotraukos yra nepakeičiama priemonė, padedanti teisingai identifikuoti problemą, pamatyti jos mastą ir parinkti tinkamą gydymą.

Kada atliekamos dantų rentgeno nuotraukos?

Odontologai nėra aiškiaregiai, matantys, kas slypi viduje, po dantenomis ir dantimis. Taigi, rentgeno tyrimus galima vadinti jų akimis, žvelgiančiomis giliau ir padedančiomis tinkamai atlikti gydymą.

Dantų rentgeno nuotraukos padeda įvertinti:

 • danties būklę;
 • dantį supančių audinių būklę;
 • protinių dantų padėtį;
 • uždegimus;
 • kaulo tankį;
 • sinusų padėtį;
 • danties šaknies kanalų būklę, skaičių, ilgį prieš endodontines procedūras;
 • endodontinio gydymo efektyvumą;
 • bendrą dantų išsidėstymą prieš ortodontines procedūras;
 • bendrą dantų, kaulų, audinių būklę prieš implantaciją ir kitas operacijas;
 • kaulų lūžius, šaknų skilimus, intruziją įvairių traumų atvejais ir kt.

Dantų rentgeno nuotraukos

Kada atliekamas dentalinis rentgeno tyrimas?

Mūsų klinikoje naudojamas SIRONA dentalinis rentgeno aparatas. Jis pasitelkiamas tuomet, kai reikia nustatyti ir įvertinti 1-3 dantų ir jų aplinkinių audinių būklę įvairių procedūrų metu, pavyzdžiui, atliekant endodontinį gydymą, esant neaiškumams dėl karieso pažeistų vietų. Naujos kartos skaitmeninis aparatas gerokai skiriasi nuo tradicinio, nes kelis kartus sumažina paciento apšvitą. Tai saugus, šiuolaikinis ir efektyvus diagnostikos būdas, nepakeičiamas odontologijoje.

Kam reikalinga panoraminė dantų nuotrauka?

Panoraminė nuotrauka – tai bendras visos burnos situacijos užfiksavimas. Šis rentgeno tyrimas padeda pamatyti ne tik dantis ir jų išsidėstymą, bet ir visą burnos ertmę, žandikaulio sąnarius, sinusus. Panoraminė dantų nuotrauka atliekama, siekiant įvertinti bendrą dantų būklę ir jų išsidėstymą, žandikaulio situaciją, periodonto ligų išsivystymą, prieš atliekant protezavimo darbus, raunant dantis, implantuojant, pradedant ortodontinį gydymą.

Klinikoje „Dantų meistrai“ naudojamas modernus rentgeno aparatas SIRONA (Vokietija). Šis tyrimas gydytojui suteikia itin daug išsamios informacijos apie paciento būklę, padeda teisingai nustatyti diagnozę ir žymiai pagerina gydymo efektyvumą.

Ar rentgeno tyrimai yra saugūs?

Šiuolaikinė aparatūra yra stipriai patobulėjusi ir tą patį rezultatą gali išgauti panaudodama gerokai mažesnę apšvitą nei anksčiau. Rentgeno tyrimai dabar trunka trumpiau ir yra efektyvesni.

Visi mūsų klinikoje naudojami rentgeno aparatai yra šiuolaikiniai, modernūs, atidžiai prižiūrimi ir atitinkantys radiacinės saugos reikalavimus.