Burnos chirurgija
Burnos chirurgija yra labai plati sritis, apimanti dantų, žandikaulių, burnos gleivinės, sinusų, seilių liaukų gydymą. Mūsų klinikoje kasdien yra atliekamos įvairios chirurginės operacijos ir procedūros, padedančios išspręsti tiek paprastas, tiek sudėtingesnes burnos ertmės problemas.
Burnos chirurgija susideda iš tokių paslaugų, kurios yra atliekamos ir mūsų klinikoje:
- implantacija;
- dantų traukimas;
- protinių dantų traukimas;
- retinuotų dantų šalinimas;
- sinuso dugno pakėlimas;
- dantenų korekcija;
- kaulo priauginimas;
- pūlinio incizija;
- liežuvio, lūpos pasaitėlio plastika;
- danties šaknies rezekcija;
- danties vainiko prailginimas;
- dantenų plastika;
- žandikaulių cistų šalinimas;
- kitos procedūros ir operacijos.

Dantų šalinimas
Dantų traukimas yra chirurginė procedūra, reikalaujanti patirties ir žinių. Vieni dantys gali būti pašalinti lengvai ir greitai, tuo tarpu kitų (dažniausiai protinių, retinuotų) traukimas gali trukti valandą ar ilgiau. Tai priklauso nuo to, kurioje vietoje yra dantis, kokia jo būklė ir padėtis žandikaulyje. Prieš procedūrą būtina informuoti gydytoją apie Jūsų vartojamus vaistus, kraują skystinančius medikamentus. Visais atvejais yra atliekama traukiamo danties srities nejautra ir pacientas nejaučia jokio skausmo.
Praėjus anestetikų veikimui, galite jausti didesnį ar mažesnį skausmą rovimo vietoje, kurį pagal poreikį galima numalšinti įprastais vaistais nuo skausmo. Esant dideliam uždegimui, reikia vartoti gydytojo paskirtus antibiotikus ir specialius skalavimo skysčius. Rūkantiems pacientams reikia kiek galima ilgiau susilaikyti nuo rūkymo, nes nikotinas stipriai sutrikdo dantenų kraujotaką ir žaizda blogiau gyja. Taip pat rekomenduojama valgyti kuo minkštesnį maistą, negerti labai karštų skysčių, vengti didelio fizinio krūvio, perkaitimo, peršalimo, nesilankyti baseine ir pirtyse, vengti alkoholinių gėrimų.
Kada reikalingas dantų traukimas?
Kiekvienas profesionalus odontologas visuomet stengiasi atlikti visus veiksmus, kad tik išsaugotų paciento nuosavą dantį, o tik kaip paskutinė galimybė yra pasitelkiama burnos chirurgija. Reikėtų įtariai žiūrėti į gydytojus, kurie visais atvejais mato tik vieną išeitį – danties traukimą. Mūsų klinikoje vadovaujamasi požiūriu: „Danties traukimas yra paskutinis veiksmas“. Tai reiškia, kad jeigu yra galimybė jį išsaugoti ir išgydyti, pirmiausiai jums pasiūlysime būtent jo gydymo metodus, o tik nesant kitos išeities – traukimą. Tačiau nepataisomai sugedęs dantis yra infekcijos židinys organizme, blogo burnos kvapo priežastis. Delsiant pašalinti tokį dantį, retais atvejais galimos tokios komplikacijos kaip žandikaulio cistos susiformavimas ar net burnos ertmės ar veido pūlinio atsiradimas. Be to, turint tokį dantį burnoje, yra rizika bet kuriuo momentu patinti, kas gali nemaloniai sujaukti darbo ar atostogų planus. Prie stipriai sugedusių ir negydomų dantų labiau kaupiasi apnašos, maisto likučiai, todėl po truputį pradeda gesti kaimyniniai dantys.
Dažniausiai burnos chirurgas dantis traukia, kai:
- dantys nebeatlieka savo funkcijos;
- dantys nepataisomai sugedę;
- dantys ar jų šankys yra skilę;
- didelės tarpšaknio perforacijos;
- aplink kyla pasikartojantys uždegimai;
- blogai išdygę arba susiformavę, bet neišdygę dantys;
- pieninis dantis nepradeda laiku klibėti, o nuolatinis dantis dygsta kreivai;
- danties retencija sąlygoja kaimyninio danties ėduonį ar šaknies kietųjų audinių tirpimą;
- rentgeno nuotraukoje stebimi aplinkinio kaulo destrukcijos pokyčiai (cistos formavimasis);
- trukdo aplinkiniams dantims;
- stipriai paveikti periodonto ligos;
- atliekamas ortodontinis gydymas;
- valgymo metu nuolat sukandama žando gleivinė ties protiniu dantimi;
- burnoje yra perteklinis dantų skaičius;
- protinių dantų nepavyksta pasiekti gerai išsivalyti šepetėliu, o ten susikaupusios apnašos tampa blogo burnos kvapo priežastimi;
- trukdo tinkamam likusių dantų protezavimui;
- dantis turi prastą ilgalaikę prognozę.

Nejautra – moderniu „QuickSleeper5“ aparatu
Nauja „QuickSleeper5“ sistema nejautrą prieš dantų rovimą mums leidžia atlikti be jokio dūrio skausmo. Tai ypač tinka jautresniems žmonėms bei vaikams, kurie labai bijo apsilankymo pas odontologą. Be to, šiuo prietaisu atliktas nuskausminimas nesukelia poprocedūrinio diskomforto, nes pacientas nejaučia ilgalaikio ar stipraus lūpos užtirpimo.

Kaulo priauginimas
(kaulo augmentacija)
Kaulo priauginimas yra dar viena procedūra, kurią atlieka burnos chirurgas. Jos tikslas – žandikaulyje padidinti kaulo apimtį vertikaliai arba horizontaliai. Šis veiksmas atliekamas tuomet, kai paciento žandikaulis yra stipriai patirpęs ir be jo apimties padidinimo negalima kokybiškai atlikti tokių procedūrų kaip implantacija ir protezavimas.
Cistų šalinimas
Paprastai cistos atsiranda tuomet, kai yra negydomi, blogai sugydomi šaknies kanalai arba kai pacientas patiria danties traumą. Atsiradus cistai, pacientas gali ir nieko nejausti, kol galiausiai prasideda pūliavimas per dantenas. Cistos pašalinimas yra tokia chirurginė procedūra, kurios metu yra išvalomas uždegiminis židinys ir pašalinama cista su visa savo kapsule. Jei reikalinga, toje vietoje pridedama dirbtinio kaulo.
Cistų gali būti ir nesusijusių su dantimis, pavyzdžiui, jos gali išsivystyti lūpoje ar kituose minkštuosiuose audiniuose, kaule.
Sinuso dugno pakėlimas
Sinuso dugno pakėlimas gali būti atliekamas uždaru arba atviru metodu.
Sinuso dugno pakėlimas – tai procedūra, kuri dažnai reikalinga prieš atliekant dantų implantaciją viršutiniame žandikaulyje. Jos tikslas yra padidinti kaulo kiekį, suformuoti tinkamą vertikalų aukštį, kad būtų galimybė sriegti implantą, ir jis laikytųsi stabiliau bei pakeltų didesnius kramtymo krūvius. Sinuso pakėlimo operacijos metu pacientui yra taikomas nuskausminimas, todėl jis nieko nejaučia ir gali ramiai ilsėtis chirurgo kėdėje.