Atgal

Dantų plombavimas

Tai procedūra, kurios metu plombuojant užkertamas kelias tolimesnėms dantų problemoms ar netgi jų netekimui.

Kontaktai +370 615 66655
Dantų plombavimas

Kaip atsiranda dantų ėduonis?

Geriausia, kai tarp burnoje esančių įvairių rūšių bakterijų, yra susiformavęs balansas. Tuomet žmogaus dantys yra sveikiausi ir gražiausi. Tačiau dėl sudėtingų fiziologinių balansavimosi procesų burnoje, įvairių aplinkos poveikių ir bakterijų patekimo tai ne visuomet įmanoma pasiekti. Dėl to burnoje ima vyrauti tam tikros bakterijos. Dantų ėduonis pradeda formuotis, kai burnoje esanti mikroflora ima skaidyti angliavandenius. Tuomet bakterijos išskiria rūgštį, kuri pamažu pradeda graužti tiek kietuosius („išplaudama“ kalcio jonus), tiek minkštuosius danties audinius. Ėduonies rizika išauga tuomet, kai burnoje ženkliai padidėja streptokokų mutans (lot. Streptococcusmutants) ir laktobacilų (lot. Lactobacilli) bakterijų skaičius, o apsauginiai burnos veiksniai, tokie kaip seilių kiekis, jų buferinė geba, savaiminis burnos apsivalymas, tinkamai nefunkcionuoja.

Fermentinių reakcijų metu streptokokai gamina polisacharidus, kurie skatina dantų apnašo susidarymą ir dauginimąsi. Streptokokai, priešingai nei kiti burnos mikroorganizmai, geba išgyventi rūgščioje terpėje.

Pieno rūgšties bakterijos – laktobacilos – greitina ėduonies vystymąsi. Besidaugindamos laktobacilos tiesiogiai pažeidžia danties struktūras. Jos kaupiasi užsilaikymui patogiose vietose: dantų vagelėse, danties kramtomojo paviršiaus duobelėse, ėduonies pažeistose ertmėse, greta restauracijų kraštų ir breketų. Tai tos burnos vietos, kuriose vyrauja žemas pH. Šias vietas paprastai yra sunkiau prižiūrėti, jos blogiau išvalomos, todėl ėduonis jas pažeidžia pirmiausiai.

Dantų plombavimas

Ėduoniui plečiantis, pacientas, namuose apžiūrinėdamas burną, gali pastebėti nedideles dėmeles dantų paviršiuje. Jei į jas nėra kreipiamas dėmesys, tuomet kariesas plinta į gilesnius danties sluoksnius sukeldamas:

  • dantų skausmą;
  • blogą burnos kvapą;
  • dantų jautrumą;
  • tamsias, ryškiai baltas dėmeles dantų paviršiuje;
  • geliantį skausmą, valgant šaltus ar karštus maisto produktus;
  • danties paviršiaus nutrupėjimą;
  • Įtrūkimus;
  • uždegimą;
  • virškinimo problemas ir kt.

Kaip atliekamas dantų plombavimas?

Dantų ėduonies gydymas prasideda vietiniu nuskausminimu, kuris atliekamas pagal poreikį. Jeigu pacientas labai jautrus arba pažeidimas yra didelis, tuomet suleidžiami skausmą malšinantys vaistai. Esant mažiems defektams, nuskausminimas dažnai būna nereikalingas ar užtenka paviršinės aplikacijos vaistais. Tuomet pašalinami karieso pažeisti audiniai. Jei reikalinga, plombavimo zona izoliuojama koferdamu. Defektas yra atkuriamas plombines medžiagas sluoksniuojant, atstatant danties anatominę formą, kad šis atliktų savo funkciją kramtant maistą. Plombos spalva yra parenkama pagal konkretaus paciento dantų spalvą, todėl šiuolaikinių plombų plika akimi nesimato.

Plombuojant skyles tarpdančiuose, negali likti kabančių plombos kraštų, kurie po kurio laiko lemia naujo danties pažeidimo vystymąsi. Be to, kabantis plombos kraštas tarpdantyje kaupia apnašas, palaiko dantenos uždegimą, dėl ko susiformuoja net kaulinė kišenė. Po plombavimo tarpdantis turi būti tamprus, nebent pacientas nuo gimimo turi plačius tarpus tarp dantų arba dėl dantų netekimo dantys yra išretėję. Procedūros pabaigoje atliekamas plombos pritaikymas pagal sąkandį ir galutinis poliravimas.

Jei dėl karieso yra pažeista labai daug danties kietųjų audinių, tokį defektą geriau atkurti mikroprotezavimu, kadangi didelė plomba gali neatlaikyti kramtymo krūvio ir dantis gali skilti.

Po plombavimo atsiradęs danties jautrumas gali tęstis nuo paros iki kelių savaičių ar dar ilgiau. Ilgai tęsiantis nemaloniems pojūčiams, būtina kreiptis į gydytoją.

Nejautra – moderniu „QuickSleeper5“ aparatu

Nauja „QuickSleeper5“ sistema nejautrą prieš dantų gydymą mums leidžia atlikti be jokio dūrio skausmo. Tai ypač tinka jautresniems žmonėms bei vaikams, kurie labai bijo apsilankymo pas odontologą. Be to, šiuo prietaisu atliktas nuskausminimas nesukelia poprocedūrinio diskomforto, nes pacientas nejaučia ilgalaikio ar stipraus lūpos užtirpimo.

Nejautra – moderniu „QuickSleeper5“ aparatu
Ką gali estetinis dantų plombavimas?

Tai galimybė padėti pacientams išspręsti šypsenos ir dantų estetikos problemas, kuomet dantys yra pažeisti ėduonies, nuskilę ar įtrūkę. Jis taikomas ir tuomet, kai norima kosmetiškai pakeisti dantų formą, dydį, spalvą ar panaikinti tarp dantų esančius tarpus, pakeisti senas, išsiskiriančias spalva iš natūralių danties audinių, plombas į nepastebimas restauracijas.

Dėl didėjančio gyvenimo tempo ir streso vis daugiau žmonių kenčia dėl nudilusių, jautrių dantų. Šiuolaikinė estetinė odontologija padeda atkurti jų prarastą aukštį ir sumažinti dantų jautrumą.

Neretai estetinis dantų plombavimas reikalingas kaip baigiamasis etapas pacientams po ortodontinio gydymo ar derinamas kartu su protezavimu tam, kad būtų galutinai pasiekta dantų estetika ir funkcija.

Estetinis dantų plombavimas – tai minimaliai invazinė procedūra, kuomet išsaugojami kietieji danties audiniai ir dantys lieka gyvybingi. Estetinio plombavimo būdu dantys atkuriami sluoksniais, artimais natūraliai danties anatomijai. Taip sukuriamas natūralus danties reljefas ir išvaizda: spalva, skaidrumas, forma, individualūs danties bruožai.

Plombuojant krūminius dantis, svarbu ne tik užpildyti danties defekto ertmę, bet ir taisyklingai atkurti prigimtinę jo formą. Tai užkerta kelią kramtymo efektyvumo silpnėjimui, sąkandžio pažemėjimui, dantų migracijai, išilgėjimui, dėl kurių gali išsivystyti apatinio žandikaulio sąnario patologija.

Kokios medžiagos naudojamos dantų plombavimui?

Dantų plombavimas Kupiškyje įsikūrusioje klinikoje „Dantų meistrai“ atliekamas naudojant kompozitus, pagamintus Japonijoje, JAV, Vokietijoje, kaip ir  Vakarų šalių kolegos. Tarpusavyje kompozitai skiriasi kai kuriais parametrais, pavyzdžiui, spalva, atspindžio koeficientu, elastingumo moduliu, poliravimosi savybėmis. Dėl to gydytojas odontologas, restauruodamas dantis, rinksis skirtingus kompozitus, atsižvelgdamas į konkrečią situaciją.

Kokia yra dantų plombos kaina?

Dantų plombos kaina labai dažnai priklauso nuo individualios situacijos.

Kuo geresnės medžiagos naudojamos, tuo jos bus brangesnės, bet tarnaus gerokai ilgiau nei pigios. Suskaičiavus galutinę kainą, išleistą prastoms plomboms ir nuolatiniam jų taisymui, ji bus gerokai didesnė nei vienos kokybiškos plombos kaina. Mūsų klinikoje naudojamos tik patikimos, išbandytos ir sertifikuotos garsių odontologinių medžiagų gamintojų GC, ESTELITE, ENAMEL medžiagos.

Kaip prižiūrėti dantų plombas?

Po danties plombavimo labai svarbi teisinga gydyto danties priežiūra. Nors savo išvaizda toks atkurtas dantis nesiskiria nuo kitų, tačiau jis yra jautresnis aplinkos poveikiui ir labiau linkęs į pakartotinį ėduonies atsiradimą. Pacientas namuose turi kasdien atidžiai valytis dantis, naudoti dantų siūlą, tarpdančių šepetėlius, burnos skalavimo skystį. Taip pat labai svarbu 1-2 kartus per metus, priklausomai nuo poreikio, apsilankyti profesionaliai burnos higienai, kurios metu pašalinami namuose neįveikiami nešvarumai ne tik nuo dantų, bet ir nuo plombų.

Tą dieną, kai jums bus atliekamas estetinis dantų plombavimas, pasistenkite nevartoti dažančių produktų (raudono vyno, mėlynių, burokėlių ir pan.). Praėjus 2-4 savaitėms po estetinio plombavimo procedūros, reikia apsilankyti pas gydytoją odontologą, kad jis patikrintų ir įvertintų dantų būklę, prisitaikymą prie plombavimo medžiagos ir, atsižvelgdamas į jūsų norus, atliktų reikalingas korekcijas. Rekomenduojama 2 kartus per metus pasitikrinti dantis pas odontologą ir atlikti poliravimą tų dantų, kuriems buvo atliktas estetinis plombavimas.

Kiek laiko tarnauja dantų plombos?

Svarbiausi kriterijai, nulemiantys plombos ilgaamžiškumą, yra gydytojo profesionalumas, naudojamų medžiagų kokybė ir paciento burnos higienos įpročiai. Pastarieji dažniausiai vaidina lemiamą vaidmenį. Įdėta plomba nereiškia, kad nuo šiol dantis yra apsaugotas ir su juo daugiau nekils problemų.

Plombą nuolat veikia kramtymo jėgos, kieti paviršiai, drėgmė, rūgštys. Vidutiniškai danties plomba laiko apie 6-10 metų. Terminas ilgėja, jei paciento burnos higienos įpročiai yra ypač geri. Taigi, valykite dantis dantų šepetėliu ir pasta, tarpdančius specialiu siūlu ar šepetėliais. Nerekomenduojame naudoti kieto dantų šepetėlio ir dantų pastų, turinčių savo sudėtyje abrazyvinių medžiagų, nes jų naudojimas pagreitina dantų paviršiaus susidėvėjimą ir greičiau prarandamas natūralus dantų ir plombų blizgesys.

Prieš ir po

Įvertinkite mūsų darbo rezultatus – laimingų pacientų šypsenas.

Prieš ir po
Prieš ir po

Registruotis vizitui

Kviečiame registruotis konsultacijai! Esame pasiruošę suteikti atsakymus į visus Jūsų klausimus, susijusius su odontologiniu gydymu.

Registracija internetu

Norėdami užsiregistruoti vizitui, pateikite žemiau esančius duomenis ir mes su Jumis susisieksime kaip galima greičiau.

Pasirinkite paslaugą

Kokią procedūrą Jums reikia atlikti?

Jums patogiausias vizito laikas

Kuriuo metu Jums būtų patogiausia atvykti?

Mano vizito tikslas

Kokiu tikslu atvykstate?

Kontaktinė informacija apie Jus

Pateikite savo kontaktinius duomenis, kuriais galėtume su Jumis susisiekti.

Į jūsų elektroninį paštą bus siunčiamas priminimas apie jūsų vizitą.