Atgal

5 dantų valymo klaidos. Pasitikrinkite, ar jas darote

Daugelis žmonių galvoja, kad moka puikiai valyti dantis šepetėliu. Juk atlieka šį veiksmą metų metus, tad kaip galima to nemokėti. Tačiau vertėtų susimąstyti ir savęs paklausti: „Ar tikrai viską darau teisingai?“

5 dantų valymo klaidos. Pasitikrinkite, ar jas darote

Daugelis žmonių galvoja, kad moka puikiai valyti dantis šepetėliu. Juk atlieka šį veiksmą metų metus, tad kaip galima to nemokėti. Tačiau vertėtų susimąstyti ir savęs paklausti: „Ar tikrai viską darau teisingai?“ Dantų valymas atrodo gana paprastas veiksmas, tačiau iš tiesų pasitaiko nemažai klaidų. Nors daugelis iš jų nelemia staigių pasekmių, tačiau ilgainiui gali sukelti dantų ėduonies ir dantenų ligų riziką. Štai 5 dažniausiai pasitaikančios dantų valymo klaidos, kurias daro pacientai. Metas pasitikrinti, ar jūs viską atliekate teisingai.

Per stipriai valote

Pacientai galvoja, kad, norėdami pašalinti susidariusias apnašas, turi stipriai paspausti dantų šepetėlį. Tačiau toks požiūris yra neteisingas ir netgi žalingas burnos sveikatai. Dantis reikia valyti švelniais judesiais, kurie kuo puikiausiai pašalina apnašas. Svarbiausia yra ne spaudimo stiprumas, o pakankamas valymo laikas ir teisingi judesiai. Valantis dantis per stipriai, dantys gali greičiau dilti ir formuotis dantenų recesija.

 

Per ilgai naudojate dantų šepetėlį

Ar žinote, kiek laiko jau naudojate dabartinį savo šepetėlį? Atidarius naują pakuotę vertėtų įsiminti datą. Vidutinė dantų šepetėlio gyvavimo trukmė yra trys mėnesiai. Maždaug po 200 kartų panaudojimo jo šeriai nusidėvi, iškrypsta ir nebegali taip gerai atlikti valymo funkcijos. Dėl to rekomenduojama dantų šepetėlį keisti kas 2-3 mėnesius.

 

Valydami dantis skubate

Nuolatinis skubėjimas yra įaugęs į mūsų pasąmonę. Skubame valgyti, skubame į darbą, skubame ir valytis dantis. Tokia yra mūsų kasdienybė. Tačiau tai reiškia nepakankamai gerą dantų išsivalymą ir dėl to vėliau kylančias problemas: ėduonį, dantenų ligas. Rekomenduojama dantų valymui skirti 2 minutes. Tai pakankamas laikas, per kurį pašalinamos susikaupusios apnašos, o pastoje esantis fluoridas patenka į dantis. Tam, kad geriau orientuotumėtės laike, galima naudoti smėlio laikroduką, telefono laikmatį arba elektroninį šepetėlį su įmontuotu laikmačiu.

 

Nevalote liežuvio

Norint, kad burna būtų sveika ir švari, nepakanka išsivalyti vien tik dantų. Bakterijos gyvena ir ant jūsų liežuvio. Dažnai jos sukelia nemalonų burnos kvapą, todėl vertėtų nepamiršti ir liežuvio higienos. Tam galima naudoti specialią valymo priemonę arba paprastą dantų šepetėlį, kurio kitoje pusėje dažniausiai būna liežuvio grandiklis.

 

Nenaudojate dantų siūlo

Tai viena dažniausių klaidų, kurią daro pacientai. Svarbu žinoti, kad net ir labai kruopščiai išsivalius dantis, smulkūs maisto likučiai gali likti įstrigę atokiausiuose tarpdančių kampeliuose, kurių šepetėlis negali pasiekti. Ilgam čia pasilikę, jie tampa ėduonies priežastimi. Štai kodėl tokia didelė dalis dantų gedimų pasitaiko būtent tarpdančiuose. Norint efektyviai juos išvalyti, reikėtų bent kartą per dieną dantų siūlu perbraukti kiekvieną tarpelį.

 

Taigi, kiek klaidų iš čia aprašytų kasdien darote? Jei nei vienos, tuomet sveikiname – esate dantų valymo čempionas. Turėtumėte tęsti savo nepriekaištingą burnos higieną. O jeigu radote vietų, kurias galėtumėte patobulinti, dabar pats metas pradėti formuoti naujus burnos higienos įpročius. Tai netgi gali būti vienas iš jūsų naujųjų metų tikslų!

 

Turite klausimų? Norite pasikonsultuoti su dantų gydytoju? Susisiekite su mumis telefonu: +370 615 66655 el.paštu: info@dantumeistrai.lt

Registracija internetu

Norėdami užsiregistruoti vizitui, pateikite žemiau esančius duomenis ir mes su Jumis susisieksime kaip galima greičiau.

Pasirinkite paslaugą

Kokią procedūrą Jums reikia atlikti?

Jums patogiausias vizito laikas

Kuriuo metu Jums būtų patogiausia atvykti?

Mano vizito tikslas

Kokiu tikslu atvykstate?

Kontaktinė informacija apie Jus

Pateikite savo kontaktinius duomenis, kuriais galėtume su Jumis susisiekti.

Į jūsų elektroninį paštą bus siunčiamas priminimas apie jūsų vizitą.