Atgal

Dantų implantai: gijimo laikotarpis. Ką reikia žinoti?

Dantų implantai šiuolaikinėje odontologijoje yra naudojami labai dažnai kaip viena pagrindinių dantų atkūrimo priemonių. Jie pasitelkiami įvairiais atvejais: sprendžiant patirtų dantų traumų pasekmes ar atkuriant dantį, kurio žmogus neteko dėl ėduonies išplitimo.

Dantų implantai: gijimo laikotarpis. Ką reikia žinoti?

Dantų implantai šiuolaikinėje odontologijoje yra naudojami labai dažnai kaip viena pagrindinių dantų atkūrimo priemonių. Jie pasitelkiami įvairiais atvejais: sprendžiant patirtų dantų traumų pasekmes ar atkuriant dantį, kurio žmogus neteko dėl ėduonies išplitimo. Nors ir dažnai atliekama, tačiau dantų implantacija yra sudėtingesnė procedūra nei plombos uždėjimas ar akmenų išvalymas. Po jos žmogus gali jausti įvairius nemalonius pojūčius, bet jų gali ir visai nebūti. Dažniausiai jų intensyvumą lemia paties paciento požiūris į savo sveikatą ir gydytojo nurodymų laikymasis, todėl klinikos „Dantų meistrai“ specialistai dalinasi informacija, kurią labai svarbu žinoti visiems pacientams dar prieš atliekant implantaciją. Kuo geriau žmogus bus pasiruošęs ir kuo daugiau informacijos jis žinos, tuo lengvesnis, aiškesnis ir paprastesnis jam bus gijimo laikotarpis.  

Kaip atliekama dantų implantacija?

Dantų implantacijos metu pirmiausiai atliekamas sugedusio danties ar jo šaknies traukimas (jeigu jie dar yra likę). Tuomet į buvusio danties vietą yra įsriegiamas nedidelis titano varžtelis, kuris ir vadinamas implantu. Jis tvirtinasi tiesiogiai žandikaulio kaule. O jau tuomet, kai implantas prigyja, yra atliekama vainikėlio pritvirtinimo procedūra (dantų protezavimas).

Implanto sriegimas yra invazinė procedūra, atliekama implantuojančio gydytojo ar burnos chirurgo. Tačiau jos metu yra naudojama vietinė nejautra, todėl žmogus nejaučia jokio skausmo. Kartais iš pacientų tenka išgirsti, kad gręžiant dantį jiems buvo gerokai nemaloniau nei implantacijos metu.

 

Kas vyksta po implanto įsriegimo?

Vos tik įsriegus implantą ir užsiuvus žaizdą, prasideda gijimo procesas. Žmogaus kūnas sukurtas taip, kad, atsiradus bent menkam įbrėžimui, nubrozdinimui ar, kaip šiuo atveju, žaizdai, jis visas savo jėgas sutelkia atsistatymui. Žandikaulio kaulas ima generuoti naujas ląsteles, kurios apgaubia įsriegtą implantą, ir jis galiausiai tampa kūno dalimi. Tačiau daugeliui kyla klausimas, kiek laiko trunka, kol tai įvyksta? Galime sakyti, kad kiekvieno paciento gijimo laikotarpis yra skirtingas, bet dažniausiai praeina bent keli mėnesiai, kol kaulas pakankamai tvirtai apglėbia implantą ir ant jo gali būti tvirtinamas nuolatinis dantis. Tačiau nereikia bijoti – jeigu dantis yra matomoje zonoje, tuomet gijimo metu ant implanto yra pritvirtinamas laikinas dantis. Tai neleidžia sutrikdyti jūsų socialinio gyvenimo ir vaikščioti su tuščiu tarpu vietoje danties.

 

Ką jaučia pacientas po dantų implantacijos?

Odontologas visuomet detaliai nurodo, kokių veiksmų pacientas turi imtis, o kokių vengti po dantų implantacijos. Šių nurodymų laikymasis – tai lengvo, greito ir nekomplikuoto gijimo esmė, todėl labai svarbu, kad pacientas rimtai žiūrėtų į tai, ką sako gydytojas, ir tiksliai laikytųsi visų reikalavimų.

Taip pat labai svarbu, kad pacientas iš anksto žinotų, kas jo laukia po procedūros: kokie pojūčiai yra normalūs, o dėl kokių jau reikėtų kreiptis į gydytoją. Dažnai nutinka, kad pacientai išsigąsta, jei po operacijos mato rausvas seiles. Dėl to reikia žinoti, kad pirmas kelias dienas yra visiškai normalu, kad gali vykti nedidelis pakraujavimas – juk tai yra žaizda, nors ir nedidelė, bet jai irgi reikia laiko užgyti. Sunerimti reikėtų tuomet, jei kraujavimas nesiliautų ilgai ir vyktų intensyviai. Tokiu atveju reikia skubiai kreiptis į odontologą.

Kiti įprasti požymiai, kurie gali pasireikšti po implanto įsriegimo – tai žando patinimas (jį galima mažinti laikant šaltus kompresus), nedidelės kraujosruvos, maudimas (slopinamas gydytojo paskirtais vaistais).

 

Kaip elgtis po implantacijos?

Pirmą dieną po implanto įsriegimo patariame nevalyti dantų ir neskalauti burnos, kad nebūtų išskalautas susidaręs krešulys. Pacientas turi gerti gydytojo paskirtus vaistus tiksliai taip, kaip nurodyta. Dvi savaites negalima rūkyti, nes karšti garai lėtina gijimo procesą ir gali sukelti didesnį kraujavimą.

Praėjus dienai po implantacijos pacientas gali pradėti labai atsargiai ir švelniai valyti dantis, vengiant tos vietos, kur yra žaizda. Pirmas dienas geriausia rinktis švelnų, minkštą, nekarštą maistą, vengti alkoholio ir karštų gėrimų. Kelias savaites patartina nevalgyti kietų ir lipnių maisto produktų, kurie gali prilipti ar įstrigti implantuotoje vietoje. Paprastai į tokių produktų sąrašą patenka riešutai, kepsniai, spragėsiai, įvairūs ledinukai, ryžiai ir pan. Kai žaizda jau tvirtai užsitrauks, bus galima grįžti prie įprasto raciono.

Taip pat pirmas dvi savaites po implanto įsriegimo rekomenduojame vengti fizinės veiklos, sporto ar sunkių namų ruošos darbų. Fizinis krūvis paprastai pakelia kraujo spaudimą, todėl gali prasidėti kraujavimas, padidėti tinimas ar atsirasti skausmas. Visa tai pailgina ir pasunkina gijimo procesą.

 

Kada reikia pasirodyti pas odontologą?

Išleisdamas pacientą namo po procedūros, odontologas paskiria kitus vizitus, kurių tikslas patikrinti, ar gijimas vyksta sklandžiai, ir sekti situaciją. Jeigu pacientui neramu dėl atsiradusių papildomų požymių (pykinimas, didelis galvos skausmas, silpnumas, aukšta temperatūra ir kt.), jis turėtų nedelsiant skambinti gydytojui ir suderinti papildomo apsilankymo laiką.

Kai vieno iš vizitų metu odontologas mato, kad jau galima atlikti danties protezavimą, su pacientu sutariama data šiai procedūrai. Paprastai protezavimas vyksta praėjus 3-6 mėnesiams po implantacijos.

 

Kaip prižiūrėti dantų implantus?

Kai dantų implantai jau prigiję, o pacientas džiaugiasi naujais gražiais dantimis, tai nereiškia, kad galima nustoti rūpintis savo burnos higiena ir sveikata. Iš tiesų, norint, kad jie kuo ilgiau tarnautų, juos reikia prižiūrėti taip pat kaip ir nuosavus dantis: dukart per dieną valyti dantų šepetėliu ir pasta, naudoti dantų siūlą, lankytis pas odontologą profilaktiškai ir du kartus per metus atlikti profesionalią burnos higieną.

 

Klinikos „Dantų meistrai“ specialistai yra visuomet pasiruošę padėti ir patarti, jeigu pacientams kyla klausimų dėl implantacijos ar kitų procedūrų. Mes manome, labai svarbu žinoti visus procedūros aspektus dar prieš ją atliekant. Taip kiekvienas pacientas jaučiasi saugiau ir užtikrinčiau bei realistiškai vertina savo situaciją. 

 

Susisiekite su mumis telefonu: +370 615 66655 el.paštu: info@dantumeistrai.lt

Registracija internetu

Norėdami užsiregistruoti vizitui, pateikite žemiau esančius duomenis ir mes su Jumis susisieksime kaip galima greičiau.

Pasirinkite paslaugą

Kokią procedūrą Jums reikia atlikti?

Jums patogiausias vizito laikas

Kuriuo metu Jums būtų patogiausia atvykti?

Mano vizito tikslas

Kokiu tikslu atvykstate?

Kontaktinė informacija apie Jus

Pateikite savo kontaktinius duomenis, kuriais galėtume su Jumis susisiekti.

Į jūsų elektroninį paštą bus siunčiamas priminimas apie jūsų vizitą.